Προτάσεις βελτίωσης του cup10.gr

tachav
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Σεπ 21, 2015 3:15 pm
Όνομα: Ιγνάτιος
Μηχανή:: Gaggia New Baby 06
Μύλος:: Graef CM 702
2ος Μύλος:: Hario MM-2
Οι καφέδες μου:: cup10
Τοποθεσία: Πειραιάς

Προτάσεις βελτίωσης του cup10.gr

Δημοσίευση από tachav » Δευ Φεβ 26, 2018 5:04 pm

Να ξεκινησω λέγοντας οτι το παρών ανοίγεται καλοπροέραιτα. Αγοράζοντας εδώ και αρκετό καιρό τους καφέδες μου από το cup10 έχω να πω ότι ενώ ο καφές είναι πάντα αψογος το site καθώς και η επικοινωνία χρήζει βελτίωσης. Πιο συγκεκριμένα, λόγω προβλήματος που έχω με τους κούριερ και τις ώρες παραδοσης έστειλα στις τελευταίες 2 παραγγελίες μου μαιλ στο cup10 Προκειμένου να μάθω τον αριθμό αποστολής για να συνεννοηθώ για την παράδοση αλλά δεν πήρα ποτέ απάντηση (τα προϊόντα τα παρέλαβα βέβαια αλλά ήμουν στο σπίτι εντελώς τυχαία την ώρα που πέρασαν). Μια ιδιαίτερα χρήσιμη προσθήκη λοιπον θεώρώ πως είναι να υπάρχει στο λογαριασμό μας το tracking number κάθε απεσταλμένης παραγγελίας. Αν σκεφτείτε κάτι άλλο περαστε το εδώ για να τα δει ο Μιχαλης μαζεμένα

Άβαταρ μέλους
M.speciality
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2016 1:15 am
Όνομα: Μιχάλης
Μηχανή:: San Reno racer
2η Μηχανή:: Gina goat story
Μύλος:: Mythos
2ος Μύλος:: Bunn G2
Οι καφέδες μου:: Cup10
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ
Επικοινωνία:

Re: Προτάσεις βελτίωσης του cup10.gr

Δημοσίευση από M.speciality » Δευ Φεβ 26, 2018 8:39 pm

Κάτι μου λέει ότι κάποιο λάθος έχει γίνει!!! Σου έχω στείλει τον αριθμό αποστολής σε όλες τις παραγγελίες σου όχι μόνο σε εσένα που το ζητάς αλλά σε όλους !!! Παραθέτω και φώτο
deltio_apostolis.jpg
Ευχαριστώ πολύ πάντως !!! Θα ψάξω να δω αν έχει μπλοκάρει το mail μου η τι γίνετε ακριβώς!!!
Και εννοείτε ότι σας απασχολεί και είναι να για την βελτίωση μας θέλω να μου το γράφετε η να μου το επικοινωνείτε!!! Για γινόμαστε καλύτεροι !!

Rallakias
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2016 2:21 pm
Όνομα: Βασίλης
Μηχανή:: Decent DE1XL
Μύλος:: Ek43s
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Προτάσεις βελτίωσης του cup10.gr

Δημοσίευση από Rallakias » Δευ Φεβ 26, 2018 10:52 pm

Καλό θα ήταν ανατρέχοντας στην παραγγελία ,ο κάθε πελάτης να μπορεί να δεί αυτόματα το tracking number της αποστολής και να μην χρειάζεται να σταλεί email.Αν πάλι δεν μπορεί να γίνει αυτόματα ,ας γίνεται όπως τώρα με email.Απο το τίποτα....
Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω κάποια sites όπως και το εν λόγω ,τα οποία ενω απευθύνονται σε έλληνες ,είναι γραμμένα στα Αγγλικά και όχι εξ ολοκλήρου !Σαν κάποιος να εχει πάρει το template και να εχει μεταφράσει μόνο το μισό site!Για ποιό λόγο είναι ανάμεικτα γραμμένο το site και δεν υπάρχουν 2 εκδόσεις του μια ελληνική και μια αγγλική?

tachav
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Σεπ 21, 2015 3:15 pm
Όνομα: Ιγνάτιος
Μηχανή:: Gaggia New Baby 06
Μύλος:: Graef CM 702
2ος Μύλος:: Hario MM-2
Οι καφέδες μου:: cup10
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Προτάσεις βελτίωσης του cup10.gr

Δημοσίευση από tachav » Τρί Φεβ 27, 2018 10:26 am

M.speciality έγραψε:Κάτι μου λέει ότι κάποιο λάθος έχει γίνει!!! Σου έχω στείλει τον αριθμό αποστολής σε όλες τις παραγγελίες σου όχι μόνο σε εσένα που το ζητάς αλλά σε όλους !!! Παραθέτω και φώτο
deltio_apostolis.jpg
Ευχαριστώ πολύ πάντως !!! Θα ψάξω να δω αν έχει μπλοκάρει το mail μου η τι γίνετε ακριβώς!!!
Και εννοείτε ότι σας απασχολεί και είναι να για την βελτίωση μας θέλω να μου το γράφετε η να μου το επικοινωνείτε!!! Για γινόμαστε καλύτεροι !!

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Να συμπληρώσω ότι στις πρώτες παραγγελίες όντως μου είχε σταλεί ο αριθμός αποστολής. Το πρόβλημα υπήρξε στις 2 τελευταίες αν θυμάμαι καλά, οπότε ίσως όντως να συμβαίνει κάτι με το μαιλ σας αν και τα μαιλ για την εξέλιξη της παραγγελίας τα λαμβάνω κανονικά. Θα συμφωνήσω βέβαια με το Βασίλη ότι καλό θα είναι αυτή η πληροφορία να υπάρχει στις παραγγελίες

Άβαταρ μέλους
nodasgr
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 19, 2017 8:34 pm
Όνομα: Νώντας
Μηχανή:: Lelit PL41 PLUST
Μύλος:: Eureka Mignon
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Re: Προτάσεις βελτίωσης του cup10.gr

Δημοσίευση από nodasgr » Πέμ Μαρ 01, 2018 11:48 pm

Καλησπέρα, η αληθεια ειναι οτι κι εγω στην παραγγελια μου επρεπε να επικοινωνησω πισω για να παρω το tracking number (το οποιο η αληθεια ειναι οτι μου ηρθε λαθος αλλα ενταξει κανενα προβλημα παρελαβα κανονικα) . Καλο θα ηταν σιγουρα να ερχεται κατευθειαν με το mail ωστε να υπαρχει εκει ωστε να ανατρεξεις και να το βρεις. Κατα τα αλλα για εμενα που μενω επαρχια η ΕΛΤΑ courier θεωρω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη γιατι αποστολές απο Κορινθο οπου βρισκεται ο Μιχαλης ερχονται την επομενη εργασιμη σε αντιθεση με αλλες εταιρειες courier(acs,speedex,geniki). Αν σκεφτει κανεις τα δωρεαν μεταφορικα με την ποιοτητα του καφε, αν διορθωθει και το μικροθεμα με το tracking :worthy: :b050:

Άβαταρ μέλους
M.speciality
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2016 1:15 am
Όνομα: Μιχάλης
Μηχανή:: San Reno racer
2η Μηχανή:: Gina goat story
Μύλος:: Mythos
2ος Μύλος:: Bunn G2
Οι καφέδες μου:: Cup10
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ
Επικοινωνία:

Re: Προτάσεις βελτίωσης του cup10.gr

Δημοσίευση από M.speciality » Σάβ Μαρ 03, 2018 12:47 pm

Καλημέρα νομίζω ότι το προβλιμα με το tracking έχει λυθεί από την Τρίτη ο κωδικός πέραν του ότι θα έρχεται με mail θα υπάρχει και στα σχόλια της κατάστασης παραγγελίας !!! :a013: σε περίπτωση προβλήματος επικοινωνήστε μαζι μου ή ΕΔΩ ή με pm-mail ή τηλεφωνικός!!!
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας καθώς η βοήθεια σας είναι πολύτιμη στην αναβάθμιση και τελειοποιηση των υπηρεσιών μας!!! :respekt: :oneup:

Άβαταρ μέλους
jojonakis
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Δευ Σεπ 16, 2013 3:10 pm
Όνομα: Γιάννης
Μηχανή:: Lelit PL41TEM PID
2η Μηχανή:: Saeco poemia
Μύλος:: Niche zero
2ος Μύλος:: Porlex
Οι καφέδες μου:: cup10, roundcup
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑ

Re: Προτάσεις βελτίωσης του cup10.gr

Δημοσίευση από jojonakis » Σάβ Μαρ 03, 2018 5:27 pm

Υπάρχει και ενα πρόβλημα με τις πληρωμές (τουλάχιστον σε μένα) , εχω πάντα σφάλμα απο paypal και όταν πληρώνω με κάρτα πολλές φορές ενώ γίνετε η χρέωση δεν φαίνεται η πληρωμή στο site

Άβαταρ μέλους
Jazz
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 12, 2016 4:12 pm
Όνομα: Σταυριάνα
Μηχανή:: Lelit PL41 PLUST PID
2η Μηχανή:: V60Hario,Bonavita
Μύλος:: Compak E10 ON DEMAND
Οι καφέδες μου:: Specialty
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προτάσεις βελτίωσης του cup10.gr

Δημοσίευση από Jazz » Σάβ Μαρ 03, 2018 7:08 pm

jojonakis έγραψε:Υπάρχει και ενα πρόβλημα με τις πληρωμές (τουλάχιστον σε μένα) , εχω πάντα σφάλμα απο paypal και όταν πληρώνω με κάρτα πολλές φορές ενώ γίνετε η χρέωση δεν φαίνεται η πληρωμή στο site
A, αυτό συμβαίνει και σε μένα. Νόμιζα ότι εγώ έκανα κάτι λάθος στο paypal, γι' αυτό και χρησιμοποιώ προσωρινά τη πιστωτική του μπαμπά μου για τις παραγγελίες.

Άβαταρ μέλους
M.speciality
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2016 1:15 am
Όνομα: Μιχάλης
Μηχανή:: San Reno racer
2η Μηχανή:: Gina goat story
Μύλος:: Mythos
2ος Μύλος:: Bunn G2
Οι καφέδες μου:: Cup10
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ
Επικοινωνία:

Re: Προτάσεις βελτίωσης του cup10.gr

Δημοσίευση από M.speciality » Σάβ Μαρ 03, 2018 11:18 pm

Αχ αυτό το paypal είναι πονεμένη ιστορία!!! Μετά από 1,5 χρόνο που ψάχνω γιατί γίνετε αυτό με ενημέρωσαν από την τράπεζα που έχω συνδεδεμένο τον λογαριασμό business PayPal ότι το πρωινό υπόκειται στον περιορισμό κίνησης κεφαλαίου ( capital control) και λόγο τον αγορών καφέδων και εξοπλισμού από το εξωτερικό αλλά και λόγο των πωλήσεων ξεπερνάω το όριο και μπλοκάρεται ο λογαριασμός μου!!! Δεν ξέρω αν μου επιτρέπετε η απλή μεταφορά στον λογαριασμό μου και όχι αγορά !!! Η εισροή - πληρωμή από PayPal του εξωτερικού παντός επιτρέπετε πάντα :worthy: :f010: Χαχαχα !!!!

Άβαταρ μέλους
nodasgr
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 19, 2017 8:34 pm
Όνομα: Νώντας
Μηχανή:: Lelit PL41 PLUST
Μύλος:: Eureka Mignon
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Re: Προτάσεις βελτίωσης του cup10.gr

Δημοσίευση από nodasgr » Δευ Μαρ 05, 2018 12:35 am

Το θεμα με το Paypal το ειχα κι εγω αλλα με την καρτα ολα πηγαν μια χαρα οποτε :oneup:

Απάντηση