Ερώτηση για μύλο Ditting

Χωρίς καλό μύλο για espresso απλά ξεχάστε την παρασκευή ποιοτικού espresso.
Απάντηση
VasilisT
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2020 3:20 pm

Ερώτηση για μύλο Ditting

Δημοσίευση από VasilisT » Παρ Μάιος 08, 2020 3:33 pm

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ!
Είμαι καινούργιος εδώ κ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με έναν μύλο Ditting κ συγκεκριμένα για τον KFA 1203.
Είμαι κάτοχος ενός τέτοιου μύλου κ θέλω να τον πουλήσω καθώς η επιχείρηση καφεκοπτείο που είχε ο πατέρας μ έκλεισε για συνταξιοδότηση! Ο μύλος είναι πολλά χρονια αλλά είναι σε άριστη κατάσταση με μαχαίρια που αλλάξαμε πριν 10 χρονια της ίδιας εταιρίας! Δν γνωρίζω σε τι τιμή μπορεί να πουληθεί ένας τέτοιος μύλος κ γενικά δν μπόρεσα να βρω κάτι στο Ίντερνετ!
Ο μύλος θέλει μόνο καθάρισμα κ είναι σαν καινούργιος ακόμα κ ο μαγνήτης που έχει δουλεύει τέλεια! Μαζί με το μύλο βέβαια έχει τα μαχαίρια που αλλάξαμε πριν 10 χρονια + αλλά 2 που είναι ακόμα στο κουτί σφραγισμένα! Έχετε υπόψιν στο περίπου σε τι τιμή μπορεί να πουληθεί αυτός ο μύλος;

Ευχαριστώ παρά πολύ!

spiderdim
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 16, 2015 11:45 pm
Μηχανή:: La marzocco linea
Μύλος:: mahlkonig ek43s,
2ος Μύλος:: Commandante
Οι καφέδες μου:: Samba
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Re: Ερώτηση για μύλο Ditting

Δημοσίευση από spiderdim » Τετ Μάιος 20, 2020 1:52 am

Φιλε αυτο το εργαλειο ειναι καθαρα για καφεκοπτειο, το εχω δουλεψει πιτσιρικας σε εναν που εψηνε ελληνικο και φιλτρου. Λεω καθαρα γτ η δουλεια του ειναι να κοβει ποσοτητες και γρηγορα. Φιλικη γνωμη, βρες κανα αντιστοιχο μαγαζι σαν το δικο σας και κανε ενα παζαρι να το παρει. Ebay ειδα ενα στα 600 ευρω, ξεκινα απο εκει, εφοσον εχεις μαχαιρια κουτα και θα τον παρει κ θα ειναι τΖιτζι.
Ο καφές είναι ευχαρίστηση, μην το ξεχνάς.

Απάντηση