Delonghi Magnifica 3200

Δεν βγάζει καϊμάκι η μηχανή σας ή ο espresso σας αγγίζει την τελειότητα, μοιραστείτε τον πόνο ή την χαρά σας εδώ.
Απάντηση
dr_dr
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2020 8:46 am

Delonghi Magnifica 3200

Δημοσίευση από dr_dr » Παρ Αύγ 07, 2020 9:11 am

Καλησπέρα παιδιά
Βρέθηκε στα χέρια μου μια delonghi magnifica 3200.
Εδώ και 2 χρόνια είχα μια dedica και μετά από πολλους πείραματισμους στην αρχή όταν την είχα πάρει είχα φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο να βγάζω πολύ καλό καφέ.για καφε ειxα καταλήξει στον illy Guatemala.
,Στο θέμα μας τώρα όπως προείπα έπεσε στα χέρια μου η συγκεκριμένη μηχανή από έναν ξάδερφο που δεν την χρησιμοποιούσε και μου την έδωσε.Διαβάσα τις απόψεις του φόρουμ για αυτες γενικά τις μηχανες απλά λέω να την δοκιμάσω λόγω κυρίως της ευκολίας που μου δίνει.Με την dedica φτιαχνουμε με την γυναικα κάπου στους 6 καφέδες την ημέρα και όσο να ναι καθαρησε βγάλε βάλε ταμπαρε έχει μια διαδικασία.
Εκεί κανείς άποψη για τις ρυθμίσεις τις συγκεκριμένης;έχει μια ρύθμιση εκεί που αλεθει που λογικά το βάζω στο πιο ψιλό που είναι το 1 για εσπρέσσο ενώ ήταν στο 4.μετα βάζω Μαξ στην δύναμη καφέ.τωρα εκεί που λέει έχει ρυθμίση για την ποσότητα νερου να το βάλω τέρμα κάτω ώστε να βγάζει την ελασιστη ώστε να είναι πιο δυνατος και να φτιάχνω δύο μόνους πχ;απλά δεν καταλαβαίνω αν το βάλω να βγάλει περισσότερη ποσότητα νεου ρυθμίζει ανάλογα και την δύναμη του καφέ η απλά όσο καφέ έχει στην μικρή δώσει μοιράζεται στην μεγαλύτερη δοση με αποτέλεσμα πιο νερουλου καφέ;
Συγγνώμη αν σας κούρασα
Ευχαριστώ.

Απάντηση