EspressoCap Cubo - Γνώμες για λύση προβλήματος

Δεν βγάζει καϊμάκι η μηχανή σας ή ο espresso σας αγγίζει την τελειότητα, μοιραστείτε τον πόνο ή την χαρά σας εδώ.
Απάντηση
YannisDran
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 28, 2019 1:39 pm

EspressoCap Cubo - Γνώμες για λύση προβλήματος

Δημοσίευση από YannisDran » Πέμ Φεβ 28, 2019 2:31 pm

Πριν αρκετό καιρό είχα πάρει την Espresso Cap Cubo κι επειδή είχε φράξει το σωληνάκι και δεν εβγαζε νερό την πήγα για φτιάξιμο στην αντιπροσωπεία.

Όταν την παρέλαβα, την πρώτη φορά που χρειάστηκε να φτιάξω αφρόγαλα (μετά απο κανα δίμηνο) ότι στην επισκευή που έκαναν, διαπίστωσα πως αντί να βγάζει νερό από το αντίστοιχο ακροφύσιο, έβγαζε απο την κανονική παροχή νερού (ή και εσωτερικά μέσα στην μηχανή) ενώ η λειτουργία του καφέ δουλεύει μέχρι και σήμερα μια χαρά.

Δεν είχα ασχοληθεί τότε γιατί μου ήταν δύσκολο και ασύμφορο να κουβαλήσω πάλι την μηχανή μέχρι τα γραφεία τους. Τώρα όμως σκέφτομαι να την φτιάξω... τους έστειλα σχετικό email αλλά δεν εχω πολλές ελπίδες ότι θα αποδεχτούν ότι πρόκειται για δικό τους σφάλμα ώστε να μου την φτιάξουν ανέξοδα.

Σε διαφορετική περίπτωση, τι λέτε να κάνω; αξίζει τον κόπο να την ανοίξω να δώ μήπως καταφέρω τίποτα μόνος μου (δεν έχω ξανακάνει σχετική επέμβαση σε μηχανές καφέ), ή να την πουλήσω όπως είναι (που άραγε;) και να πάρω κάποια άλλη;

Απάντηση