Morris S1635EMG

Δεν βγάζει καϊμάκι η μηχανή σας ή ο espresso σας αγγίζει την τελειότητα, μοιραστείτε τον πόνο ή την χαρά σας εδώ.
Άβαταρ μέλους
Christos
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8794
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 23, 2010 12:26 pm
Μηχανή:: Rancilio Silvia V3
2η Μηχανή:: Gaggia New Baby 06
Μύλος:: Mahlkönig Vario
2ος Μύλος:: Anfim Best
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα

Re: Morris S1635EMG

Δημοσίευση από Christos » Πέμ Σεπ 30, 2010 5:56 pm

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και καλωσόρισες. Δεν μπορείς να δεις τις φωτογραφίες γιατί το μέλος που τις δημοσίευσε θέλησε να τις αποσύρει.
Δεν απαντώ ποτέ σε προσωπικά μηνύματα που αφορούν θέματα της δημόσιας συζήτησης.

havi2006

Re: Morris S1635EMG

Δημοσίευση από havi2006 » Πέμ Σεπ 30, 2010 5:59 pm

OK
Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση

panosg23

Re: Morris S1635EMG

Δημοσίευση από panosg23 » Πέμ Οκτ 07, 2010 3:17 pm

θελω να κανω μια ερωτηση για τη ρυθμιση του μυλου.προς πια κατευθυνση κοβει πιο ψηλα τον καφε?

skouf26

Re: Morris S1635EMG

Δημοσίευση από skouf26 » Κυρ Νοέμ 14, 2010 7:45 pm

Μήπως μπορείς να κάνεις ένα video για να δούμε πως δουλεύει η μηχανή?

Nikel

Re: Morris S1635EMG

Δημοσίευση από Nikel » Τρί Ιαν 11, 2011 10:41 am

Καλημερα,

Ψαχνω για τις βαλβιδες που μπαινουν στα pressurized φιλτρα για την Morris γιατι δυστυχως τις εχασα. Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω?

takix

Re: Αγορα μηχανης εσπρεσσο MORRIS S-1635

Δημοσίευση από takix » Τετ Απρ 11, 2012 7:49 pm

Δυστυχως εγω την αγορασα, εδω και εναμιση χρονο και λεω δυστυχως διοτι απο τοτε ταλαιπωρουμε.
Εχω παει τουλαχιστον 10 φορες με διαφορα προβληματα, πότε δεν δουλευει η καφετιερα, τις περισσοτερες
φορες ομως δεν λειτουργει ο μυλος. Εδω υπαρχει κατασκευαστικο θεμα, οι ατμοι της καφετιερας στερεοποιουν
τον καφε που αλεθεται, με συνεπεια να στομωνει και ΦΥΣΙΚΑ να σταματα νε λειτουργει ο μυλος.
Το service της Αθηνας βαρεθηκαν να με βλεπουν και η δικαιολογια που βρισκουν ειναι οτι δεν συντηρω την μηχανη σωστα. Θα πρεπει λεει να βαζω μονο στεγνο καφε !!!! και να αλεθω και τον τελευταιο κοκκο.
Καλό εε?
Μαζι λοιπον με την καφετιερα αυτη θα πρεπει να παρω στεγνωτηριο καφε και να βαζω μονο 132 κοκκους για αλεσμα. Ο χωρος των 250 γραμμαριων που εχει ο μυλος ΑΧΡΗΣΤΟΣ.

nikp81

Re: Morris S1635EMG

Δημοσίευση από nikp81 » Τετ Απρ 11, 2012 9:13 pm

Οταν ειχα την Μορις ειχα βαρεθει να τρεχω στο φαληρο...μακραν το χειροτερο σερβις που εχω συναντησει..επειδη αυτοι δεν αλλαζουν , το μονο που εχεις να κανεις ειναι να κοπανησεις τη μηχανη με βαριοπουλα και να παρεις αλλη..εγω οταν την πεταξα παντως ηρεμησα..
Βλεπω αμοιριδη σαββιδη και συγχιζομαι...

Off topic:
Η μ....α ειναι οτι πηρα και ενα Morris air condition , αλλα ευτυχως δουλευει αψογα ..

Απάντηση