Προσφορά γνωριμίας

Άβαταρ μέλους
brexei
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 23, 2018 10:46 am
Όνομα: Αδάμ
Μηχανή:: Lelit PL41em
2η Μηχανή:: V60 ceramic
Μύλος:: Mahlkoenig Vario
Οι καφέδες μου:: Δοκιμάζω...
Τοποθεσία: Ηράκλειο

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από brexei » Σάβ Απρ 11, 2020 12:19 pm

Λοιπον, δε μπορω.... θα το γραψω!

Παρηγγειλα χθες (Παρασκευή) δυο σακουλακια καφε (blend και μια Βραζιλια) με σκοπο να φθασουν απο βδομαδα που θα εχω τελειωσει τον καφε που πινω τωρα...

Και σημερα το πρωι χτυπαει ο κουριερ (ΕΛΤΑ) και μου το φερνει! Παρηγγειλα χθες το μεσημερι και σε λιγοτερο απο 24 ωρες ηρθε Κρητη ο καφες! Αυτο θα πει εξυπηρετηση!

Θερμα συγχαρητηρια στο μαγαζι σας και ευχομαι παντα να εχετε τετοιο επιπεδο. Και οι καφεδες σας ειναι πολυ καλοι και ολοφρεσκοι. Ανοιγεις το σακουλακι και μυριζει ολο το σπιτι! :coffee:

Και θα το ξαναπω κι εδω: τα δωρεαν μεταφορικα για τα μελη του φορουμ ειναι πολυ σημαντικο για εμας που δεν πινουμε 5 καφεδες τη μερα και πρεπει να παραγγελνουμε μισο κιλο καθε φορα για να μη μπαγιατεψει. Ευχαριστουμε πολυ.

Άβαταρ μέλους
Round Cup
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 08, 2019 10:35 pm

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από Round Cup » Σάβ Απρ 11, 2020 1:04 pm

Σε ευχαριστούμε πολύ Αδάμ για τα καλά σου λόγια!
Καλή απόλαυση ! :coffee:

Μάνος

gnpsycho
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2018 6:57 pm
Όνομα: Γεωργία
Μηχανή:: Bezzera Unica Pid
2η Μηχανή:: Gaggia New Classic
Μύλος:: Niche
2ος Μύλος:: Baratza Sette 270Wi
Οι καφέδες μου:: Round Cup-Taf
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από gnpsycho » Σάβ Απρ 25, 2020 1:26 pm

Χαιρετώ τον κόσμο του forum.
Νοιώθω την ανάγκη να περιγράψω την εξαιρετική επαγγελματικότητα του συγκεκριμένου roaster. Παρήγγειλα στις 13/4 δύο σακουλάκια καφέ τα οπία την ίδια μέρα παραδόθηκαν στον κούριερ και τον οποίο μέχρι τη στιγμή που σας γράφω ακόμη δεν έχω παραλάβει! Τηλεφώνησα στο Round Cup στις 22/4 για να τους ρωτήσω αν έχουν κάποια ιδέα πότε θα τον παραλάβω, αναγνωρίζοντας ότι οι ίδιοι δεν φέρουν ευθύνη για την καθυστέρηση στην παράδοση (απλώς τους ανέφερα ότι από την στιγμή που δεν υπάρχει δυνατότητα παραλαβής του καφέ από κάποιο "φυσικό" σημείο, κάπως θα πρέπει να αντιμετωπιστούν αυτές οι καθυστερήσεις). Προφανώς -και ειδικά όταν έχεις να κάνεις με τα ΕΛΤΑ, για τα οποία έχω την χείριστη άποψη- και δεν υπάρχουν πολλά πράγματα να κάνει κανείς σ' αυτές τις περιπτώσεις πέρα από το να τους παίρνει -φαντάζομαι- τηλέφωνο, προσπαθώντας να τους πιέζει. Όμως εχθές το μεσημέρι έλαβα το εξής μήνυμα:

"Καλησπέρα σας,

Αφού πρώτα απολογηθούμε και πάλι για την καθυστέρηση της παράδοσης της παραγγελίας σας να σας ενημερώσουμε πώς θα παραδοθεί σε εσάς άυριο η την Δευτέρα όπως μας διαβεβαίωσαν από την κούριερ.
Ωστόσο με δεδομένη την προτίμηση σας οι καφέδες να είναι όσο πιο φρέσκοι γίνεται, μπορούμε να σας στείλουμε εκ νέου σήμερα τον"bekele" με rd 22-4 όχι όμως και τον "AROKARA" του οποίου το τελευταίο καβούρδισμα έγινε στις 16-04 (εάν θέλετε εννοείται πως μπορούμε να σας στείλουμε και αυτόν)
Παρακαλώ ενημερώστε μας προκειμένου να προχωρήσουμε την σχετική αποστολή.

Σας ευχαριστούμε"


Ομολογώ ότι δεν το περίμενα και ένιωσα πραγματικά ικανοποιημένη. Θεωρώ ότι ΑΥΤΟ σημαίνει επαγγελματικότητα και σωστή αντιμετώπιση του καταναλωτή-πελάτη. Τελικώς στις 16:45 έλαβα και την τελική επιβεβαίωση για την εκ νέου αποστολή:

"Καλησπέρα σας,

Η παραγγελία σας έχει δρομολογηθεί προς παράδοση με την ELTA COURIER και με αριθμό παράδοσης: PD288626910GR
Πληροφορίες για την πορεία της παράδοσης θα βρείτε στο https://www.elta-courier.gr/search .

Σάς στείλαμε ένα σακουλάκι "BEKELE" με rd 22-04, ο "AROKARA" πίνεται άνετα εώς και 20 ημέρες μετα το καβούρδισμα ωστόσο εάν δεν τον απολάυσετε ενημερώστε μας και θα σας στείλουμε ένα σακουλάκι όταν ψήσουμε ξανά τον συγκεκριμένο καφέ.
Εννοείτε ότι η δεύτερη παραγγελία είναι κερασμένη από εμάς και ελπίζω να παραλάβετε και τις δύο το συντομότερο δυνατό.
Σε κάθε περίπτωση είμαστε στην διάθεση σας.

Σας ευχαριστούμε για την προτίμηση σας στους καφέδες μας!"


Μπράβο!!!

Άβαταρ μέλους
brexei
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 23, 2018 10:46 am
Όνομα: Αδάμ
Μηχανή:: Lelit PL41em
2η Μηχανή:: V60 ceramic
Μύλος:: Mahlkoenig Vario
Οι καφέδες μου:: Δοκιμάζω...
Τοποθεσία: Ηράκλειο

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από brexei » Σάβ Απρ 25, 2020 1:55 pm

Αψογη αντιμετώπιση εκ μερους του καταστηματος, ομολογουμένως!

Εγω για τα ελτα κουριερ εχω να πω τα καλύτερα λογια. Ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα, ειναι οι πιο γρήγοροι και οι φθηνοτεροι. Αντιθετως, τα ελτα δεν τα εχω και πολυ σε εκτιμηση, αν και τα τελευταια χρονια που ιδιωτικοποιηθηκαν εχουν βελτιωθει αρκετα.

Jousis
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2016 3:46 am
Μηχανή:: nespresso
2η Μηχανή:: lelit mara x
Μύλος:: niche zero

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από Jousis » Κυρ Απρ 26, 2020 3:56 am

Πέσαμε στην περίπτωση φιλτατε.
Εκείνες τις ημέρες τα κάνανε σκατα στα ΕΛΤΑ κούριερ της περιοχής του.
Κι εμένα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, μόλις ήρθαν από τότε. Είχε μείνει στάσιμο στην αφετηρία για πολλές ημέρες.
Η επόμενη παραγγελία ήρθε κανονικά.

Γενικά βέβαια, λόγω φόρτου, είναι +1-2 ημέρες ανάλογα με τα τοπικά.
Υπομονή.


Και στα άλλα συμφωνώ 100%. Έχω κάνει phase out σχεδόν όλους τους άλλους για χάρη του.
Ευκολία, τυπικότητα, δώρα, βοήθεια, ποιότητα.

Άβαταρ μέλους
Round Cup
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 08, 2019 10:35 pm

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από Round Cup » Δευ Απρ 27, 2020 7:21 pm

Καλησπέρα σας,

Δυστυχώς οι περισσότερες παραγγελίες που δόθηκαν στα ΕΛΤΑ 13 και 14-04 παρουσίασαν μεγάλη καθυστέρηση!
Ειδικά το κέντρο διανομής της Αθήνας λόγω τεράστιου όγκου διαχείρισης από ότι φαίνεται κράσαρε.
Ήταν που ήταν η περίοδος των εορτών ήρθε και η καραντίνα και ξέφυγαν τα πράγματα, μόνο οι παραγγελίες εκτός Αθηνών λίγο πολύ έφταναν στην ώρα τους.
Ωστόσο Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τα θετικά σας σχόλια, μας δίνουν δύναμη στην προσπάθεια μας να έχουμε την καλύτερη δυνατή ανταπόκριση σε όλα τα επίπεδα της εξυπηρέτησής σας!

Φιλικά

Μάνος

giorgos.b
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 08, 2019 2:49 pm
Όνομα: Γιώργος
Μηχανή:: Lelit Bianca
Μύλος:: Niche Zero
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από giorgos.b » Δευ Απρ 27, 2020 9:24 pm

Κι εδώ μία από τα ίδια, η τελευταία παραγγελία 10/4 -> παραλαβή 21/4, βέβαια μεσολάβησε και Πάσχα

nkout
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Δευ Οκτ 07, 2019 12:58 pm
Όνομα: Νικος
Μηχανή:: Bezzera Unica
Μύλος:: Niche Zero
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από nkout » Τετ Μάιος 06, 2020 5:59 pm

Θελω κ εγω με τη σειρα μου να ευχαριστησω τον Μανο για την υποστηριξη του σε λαθος των ΕΛΤΑ που εκαναν 16 μερες!!! να φερουν ενα δεμα απο Αγ.Πραρασκευη στο κεντρο Αθηνας. Φαινεται πως ειχε παραπεσει κ παιζει να αργουσαν κ παραπανω αν δεν τους κυνηγουσαμε κ οι δυο.

Φοβερα τα καφεδακια του που τα δοκιμασα επι τοπου, αλλα ακομη πιο φοβερη η συνεννοηση μαζι του κ η διαθεση να βοηθησει. Απο την πρωτη στιγμη μου εδωσε δυνατοτητα επιστροφης χρηματων ή δωρεαν επαναποστολης.

Ευχαριστω πολυ,
Νικος

Άβαταρ μέλους
Batman
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2016 6:03 pm
Όνομα: Κωνσταντίνος
Μηχανή:: Cimbali M21 Junior
2η Μηχανή:: Aeropress κ V60
Μύλος:: tAlΩs by Woodsman
2ος Μύλος:: Mazzer Major κ sj
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος,Κρήτη

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από Batman » Τετ Μάιος 06, 2020 9:20 pm

Παιδια οι ανθρωποι ειναι ταχυτατοι...Μεσα σε 24ωρες εχω καφε στην Κρητη...

nkout
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Δευ Οκτ 07, 2019 12:58 pm
Όνομα: Νικος
Μηχανή:: Bezzera Unica
Μύλος:: Niche Zero
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από nkout » Πέμ Ιουν 04, 2020 1:18 pm

Εχει παραγγειλει κανεις προσφατα απο κεντρο Αθηνας να μου πει χρονους παραδοσης ΕΛΤΑ?
Δεν φταιει το καταστημα (στελνει την επομενη μερα), αλλα τα ΕΛΤΑ εκαναν 15-16 μερες τις 2 τελευταιες φορες.... :(

Ελπιζω πως εχει χαλαρωσει η κατασταση πια

Εχω βαλει στο ματι κατι καφεδαρες που ηπια επι καραντινας (daterra και honduras) κ ειμαι ετοιμος να παραγγειλω ξανα

Απάντηση