Προσφορά γνωριμίας

Άβαταρ μέλους
Round Cup
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 08, 2019 10:35 pm

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από Round Cup » Πέμ Ιουν 04, 2020 1:52 pm

Καλησπέρα Νίκο,

Αν και τα πράγματα έχουν βελτιωθεί αρκετά με τα elta μέχρι να είμαστε σίγουροι πώς έχει ομαλοποιηθεί πλήρως η κατάσταση στην Αθήνα για να εξυπηρετήσουμε έχουμε αναλάβει και κάνουμε και εμείς παραδόσεις ώστε να ελαχιστοποιήσουμε τις πιθανότητες καθυστέρησεις.
Υπολόγιζε πώς θα παραλάβεις το πολύ σε δύο με τρείς εργάσιμες απο την ημέρα της παραγγελίας σου.

Φιλικά
Μάνος

Rallakias
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2016 2:21 pm
Όνομα: Βασίλης
Μηχανή:: Decent DE1XL
Μύλος:: Ek43s
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από Rallakias » Πέμ Ιουν 04, 2020 2:09 pm

Η παραγγελία μου παραδόθηκε στα ΕΛΤΑ στις 30/4 και παρέλαβα στον Πειραιά (επειδη πήγα ο ίδιος αλλιώς θα έκανε αλλες 3-4 μέρες για διανομή) στις 14/5 . Αλλες 3 αποστολές με elta courier που εχω παραλαβει τώρα τελευταία έχουν κανει κατα μέσο όρο 15 μέρες , τα δέματα φτάνουν στο πρακτορείο και δεν τα βγάζουν άμεσα για διανομή και το ενα δέμα μου χάθηκε κιόλας.
Αποφύγετε την elta courier γιατι εχουν χάσει τη μπάλα.Καλυτερα να τα στείλετε με απλό ταχυδρομείο , σε 2 μέρες θα ειναι στην άλλη ακρη της Ελλάδας-οχι 15 μέρες να διασχίσει την Αθήνα!

nkout
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Δευ Οκτ 07, 2019 12:58 pm
Όνομα: Νικος
Μηχανή:: Bezzera Unica
Μύλος:: Niche Zero
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από nkout » Πέμ Ιουν 04, 2020 2:26 pm

Round Cup έγραψε:
Πέμ Ιουν 04, 2020 1:52 pm
Αν και τα πράγματα έχουν βελτιωθεί αρκετά με τα elta μέχρι να είμαστε σίγουροι πώς έχει ομαλοποιηθεί πλήρως η κατάσταση στην Αθήνα για να εξυπηρετήσουμε έχουμε αναλάβει και κάνουμε και εμείς παραδόσεις ώστε να ελαχιστοποιήσουμε τις πιθανότητες καθυστέρησεις.
Υπολόγιζε πώς θα παραλάβεις το πολύ σε δύο με τρείς εργάσιμες απο την ημέρα της παραγγελίας σου.
Μανο, εχεις περασει την εξυπηρετηση σε αλλο επιπεδο! :a049:
Εφου κανετε εσεις τις παραδοσεις, θα σου παραγγειλω σημερα-αυριο ωστε να τα εχω την αλλη βδομαδα!

Άβαταρ μέλους
Round Cup
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 08, 2019 10:35 pm

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από Round Cup » Πέμ Ιουν 04, 2020 2:45 pm

Καλησπέρα Βασίλη,

Καταρχήν να απολογηθώ για την πολύ καθυστερημένη παράδοση της παραγγελίας σου!
Πίστεψε με εάν το γνωρίζαμε θα είχαμε φροντίσει να αντικάταστήσουμε τους καφέδες σου με πιο φρέσκους όπως καναμε σε ανάλογες περιπτώσεις με δικό μας αποκλειστικά κόστος.
Μάλιστα εδω και αρκετές μέρες φροντίζουμε να παρακολουθούμε όσες παραγγελίες στέλνουμε με τα elta έτσι ώστε εάν υπάρχει καθυστέρηση πέραν των 3-4 ημερών να επεμβαίνουμε ανάλογα και να δίνουμε λύση και όχι να περιμένουμε το σχετικό παράπονο πελάτη.
Εάν είχαμε εγγύηση απο οποιαδήποτε άλλη εταιρεία courier ότι οι παραδόσεις στην Αθήνα θα γίνονται μέσα σε 2-3 μέρες το πολύ θα την επιλέγαμε ανεξαρτήτου κόστους για εμάς.
Όλα αυτα βέβαια αφορούν την Αθήνα γιατι στην υπόλοιπη Ελλάδα οι παραδόσεις γίνονται σχεδον όλες την επόμενη η μεθεπόμενη ημέρα απο την ημέρα αποστολής.
Όπως και να έχει να ξέρεις ότι είμαστε πάντα στην διάθεση σας για να λύσουμε οποιοδήποτε πρόβλημα μπορεί να αντιμετωπίσετε με την παράδοση η κάτι άλλο σχετικά με την παραγγελία σας!

Φιλικά
Μάνος

Rallakias
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2016 2:21 pm
Όνομα: Βασίλης
Μηχανή:: Decent DE1XL
Μύλος:: Ek43s
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από Rallakias » Πέμ Ιουν 04, 2020 3:51 pm

Η παραγγελία μου δόθηκε σε εσάς στις 29/4 και στις 30/4 ήταν στα elta courier.Σαφέστατα και δεν εχω κανενα παράπονο απο την εταιρεία σας!
Το πρόβλημα είναι καθαρά των κούριερ και γι αυτό δεν μπήκα καν στον κόπο να επικοινωνήσω μαζί σας για κάτι που ούτε ευθύνεστε , ούτε θεωρώ οτι μπορείτε/οφείλετε να διορθώσετε , ούτε βέβαια να απολογείστε γι αυτό.

Συνεχίστε την εξαιρετική σας δουλειά ,απλά προσπάθήστε να βρείτε άλλο συνεργάτη.Μέχρι τότε η διανομή απο εσάς τους ίδιους θα λύνει φαντάζομαι το πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
brexei
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 23, 2018 10:46 am
Όνομα: Αδάμ
Μηχανή:: Lelit PL41em
2η Μηχανή:: V60 ceramic
Μύλος:: Mahlkoenig Vario
Οι καφέδες μου:: Δοκιμάζω...
Τοποθεσία: Ηράκλειο

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από brexei » Πέμ Ιουν 04, 2020 4:48 pm

Οχι, οχι, η ΕΛΤΑ κουριερ ειναι παρα πολύ καλή, ακόμα και εν μεσω κρίσης! Μου παρέδωσαν πακέτο στην Κρήτη μέσα σε μια ημέρα. Όσα δέματα έχουν έρθει είναι πάντοτε στην ώρα τους.

Απο άλλες εταιρίες είχα πολύ χειρότερη αντιμετώπιση. Ας μην αναφέρω ονόματα. Μόνο η DHL είναι άψογη, αλλά... πολύ ακριβή!

Εγώ θα πρότεινα να παραμείνετε στην ΕΛΤΑ κουριερ και στα δωρεαν μεταφορικά για τα μέλη του φορουμ. Ειναι πολύ εξυπηρετικό!

Ευχαριστούμε πολύ. :)

Άβαταρ μέλους
Algebar
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 21, 2018 4:04 pm
Όνομα: Γιάννης
Μηχανή:: NS Oscar II
2η Μηχανή:: Aeropress
Μύλος:: Ascaso i2 Steel
Τοποθεσία: Παλλήνη

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από Algebar » Πέμ Ιουν 04, 2020 9:19 pm

Αδάμ στην Αττική υπάρχουν ακόμα καθυστερήσεις κυρίως σε ΕΛΤΑ Courier και ACS. Ευτυχώς τα παιδιά του Round Cup μου έφεραν το καφεδάκι σπίτι μου και μπορώ να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί τόσο από τον επαγγελματισμό που δείχνουν όσο και από την ποιότητα του καφέ :oneup:

Αυτή τη στιγμή απολαμβάνω έναν υπέροχο σοκολατένιο καπουτσίνο με Daily Round Blend :cfstd:

Άβαταρ μέλους
Batman
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2016 6:03 pm
Όνομα: Κωνσταντίνος
Μηχανή:: Cimbali M21 Junior
2η Μηχανή:: Aeropress κ V60
Μύλος:: tAlΩs by Woodsman
2ος Μύλος:: Mazzer Major κ sj
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος,Κρήτη

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από Batman » Πέμ Ιουν 04, 2020 9:45 pm

Κ γω θεωρω οτι η ΕΛΤΑ courier ειδικα εν μεσω lockdown ανταπεξηλθε πολυ καλα...
Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος και απο Γενικη Ταχυδρομικη...
Αυτη που παντα με απογοητευει σε ολο της το δικτυο ειναι η ACS..
Μονο κακες εμπειριες! Και δεν αναφερομαι τωρα στο lockdown..

Άβαταρ μέλους
Round Cup
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 08, 2019 10:35 pm

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από Round Cup » Παρ Ιουν 05, 2020 1:11 pm

Rallakias έγραψε:
Πέμ Ιουν 04, 2020 3:51 pm
Η παραγγελία μου δόθηκε σε εσάς στις 29/4 και στις 30/4 ήταν στα elta courier.Σαφέστατα και δεν εχω κανενα παράπονο απο την εταιρεία σας!
Το πρόβλημα είναι καθαρά των κούριερ και γι αυτό δεν μπήκα καν στον κόπο να επικοινωνήσω μαζί σας για κάτι που ούτε ευθύνεστε , ούτε θεωρώ οτι μπορείτε/οφείλετε να διορθώσετε , ούτε βέβαια να απολογείστε γι αυτό.

Συνεχίστε την εξαιρετική σας δουλειά ,απλά προσπάθήστε να βρείτε άλλο συνεργάτη.Μέχρι τότε η διανομή απο εσάς τους ίδιους θα λύνει φαντάζομαι το πρόβλημα.
Βασίλη όσο είναι εφικτο θα κάνουμε και εμείς κάποιες απο τις παραδόσεις απλά με αφορμή το σχόλιο σου ήθελα να τονίσω την διαθεσιμότητα μας προς εξυπηρέτηση σας όπου αυτό χρειάζεται.
Το κατάλαβα πώς το σχόλιο σου ήταν καλοπροέραιτο απλά εάν είχαμε ενημερωθεί σχετικά θα είχαμε δώσει κάποια λύση άμεσα!
brexei έγραψε:
Πέμ Ιουν 04, 2020 4:48 pm
Οχι, οχι, η ΕΛΤΑ κουριερ ειναι παρα πολύ καλή, ακόμα και εν μεσω κρίσης! Μου παρέδωσαν πακέτο στην Κρήτη μέσα σε μια ημέρα. Όσα δέματα έχουν έρθει είναι πάντοτε στην ώρα τους.

Απο άλλες εταιρίες είχα πολύ χειρότερη αντιμετώπιση. Ας μην αναφέρω ονόματα. Μόνο η DHL είναι άψογη, αλλά... πολύ ακριβή!

Εγώ θα πρότεινα να παραμείνετε στην ΕΛΤΑ κουριερ και στα δωρεαν μεταφορικά για τα μέλη του φορουμ. Ειναι πολύ εξυπηρετικό!

Ευχαριστούμε πολύ. :)
Αδάμ ότι και να γίνει με την Αθήνα στην επαρχία έχουμε πολύ καλή ανταπόκριση απο τα elta (ειδικά στην Κρήτη είναι άψογοι) και δέν υπάρχει λόγος να αλλάξει κάτι!
Algebar έγραψε:
Πέμ Ιουν 04, 2020 9:19 pm
Αδάμ στην Αττική υπάρχουν ακόμα καθυστερήσεις κυρίως σε ΕΛΤΑ Courier και ACS. Ευτυχώς τα παιδιά του Round Cup μου έφεραν το καφεδάκι σπίτι μου και μπορώ να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί τόσο από τον επαγγελματισμό που δείχνουν όσο και από την ποιότητα του καφέ :oneup:

Αυτή τη στιγμή απολαμβάνω έναν υπέροχο σοκολατένιο καπουτσίνο με Daily Round Blend :cfstd:
Γιάννη σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!
Batman έγραψε:
Πέμ Ιουν 04, 2020 9:45 pm
Κ γω θεωρω οτι η ΕΛΤΑ courier ειδικα εν μεσω lockdown ανταπεξηλθε πολυ καλα...
Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος και απο Γενικη Ταχυδρομικη...
Αυτη που παντα με απογοητευει σε ολο της το δικτυο ειναι η ACS..
Μονο κακες εμπειριες! Και δεν αναφερομαι τωρα στο lockdown..
Κωνσταντίνε όπως είπα και στον Αδάμ στην επαρχία είμαστε πολύ ικανοποιημένοι με τα elta.
Είναι τέτοια η δομή λειτουργίας των courier γενικότερα , με franchise ,εσωτερικές συμφωνιές μεταξύ εταιρειών κτλ. που όποια και να επιλέξεις για συνεργάτη κάπου θα κερδίσεις κάπου θα χάσεις σε εξυπηρέτηση, ειδικά σε εποχές με κατακόρυφη άυξηση της ζήτησης.

Nimrodel
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 18, 2018 12:55 pm
Όνομα: Αναστασια
Μηχανή:: Silvia V3 mod
2η Μηχανή:: La Pavoni Pro
Μύλος:: Compak k10
2ος Μύλος:: Niche Zero
Οι καφέδες μου:: φρέσκοι και λάιτ
Τοποθεσία: Τήνος

Re: Προσφορά γνωριμίας

Δημοσίευση από Nimrodel » Παρ Ιουν 05, 2020 2:22 pm

Να πω κι εγώ πάντως ότι τα παιδιά ήταν σούπερ εξυπηρετικά, έκανα παραγγελία μεσημέρι και την άλλη μέρα το πρωί με πήραν τηλέφωνο τι ώρα με βολεύει να παραλάβω και μου τα έφεραν από την ίδια την εταιρία. Είχα κάνει κι ένα λάθος στη διεύθυνση παραλαβής, έστειλα μειλ και μου απάντησαν κυριολεκτικά μέσα σε λίγα λεπτά.
Από μένα είναι :respekt: και :a013:
(Για Αθήνα μιλάω )

Απάντηση