Black Friday

wowthodoris
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2016 10:04 pm
Όνομα: Θοδωρης
Μηχανή:: Flair espresso pro
2η Μηχανή:: Graef es850EU
Μύλος:: Pharos 2.0
2ος Μύλος:: Lelit PL043 MMI Fred

Re: Black Friday

Δημοσίευση από wowthodoris » Πέμ Δεκ 24, 2020 5:08 pm

Και παλι ένα μπράβο στον Μιχάλη καθώς έστειλε εμειλ και είπε οτι οποίος θέλει μπορεί να μην παραλάβει και μόλις γίνει επιστροφη των προϊόντων υπάρχουν οι κάτωθι δυνατοτητες :

1. Επιστροφή χρημάτων
2.Αποστολη καφέδων ίσης αξίας
3.Αποσ� �ολη φρεσκοκαβουρδισμενων καφέδων της ήδη υπάρχουσας παραγγελίας με την προσφορά

Εγω προσωπικά θα παραλάβω κανονικά καθώς δεν θέλω να ζημιωθεί το κατάστημα, και θα εκμεταλλευτώ την προσφορά του διπλασιασμού της παραγγελίας απο 10/1!
Και παλι ένα μεγάλο μπράβο και ένα ευχαριστω !
Χρόνια πολλα και καλά Χριστούγεννα

omitzi
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Απρ 14, 2019 6:36 am

Re: Black Friday

Δημοσίευση από omitzi » Παρ Δεκ 25, 2020 12:29 pm

Ήρθε και εμένα ο καφές μετά από 29 μέρες. Παρέλαβα κανονικά γιατί δεν θέλησα να δημιουργήσω πρόβλημα στο μαγαζί μέρες που είναι
Παρόλα αυτά θα σκεφτώ να παραγγείλω ξανά μέχρι το Μάρτιο εάν δεν υπάρχει επιλογή και άλλου τρόπου αποστολής.

Άβαταρ μέλους
agpol07
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 05, 2019 12:05 am
Όνομα: Άγγελος
Μηχανή:: Lelit PL41TEM Pid
2η Μηχανή:: Bialetti Brikka
Μύλος:: Niche Zero

Re: Black Friday

Δημοσίευση από agpol07 » Σάβ Δεκ 26, 2020 10:45 am


Nimrodel
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 18, 2018 12:55 pm
Όνομα: Αναστασια
Μηχανή:: Silvia V3 mod
2η Μηχανή:: La Pavoni Pro
Μύλος:: Compak k10
2ος Μύλος:: Niche Zero
Οι καφέδες μου:: φρέσκοι και λάιτ
Τοποθεσία: Τήνος

Re: Black Friday

Δημοσίευση από Nimrodel » Σάβ Δεκ 26, 2020 10:01 pm

Οι παραλαβές σταματάνε.. Οχι οι παραδοσεις οσων εχουν ηδη αποσταλεί. Μας ενημέρωσαν κι εμάς, στη δουλεια εννοω, που εχει συμβαση με τα ελτα κουριερ οτι δεν θα μπορεσουμε να στείλουμε τιποτα μεχρι τοτε. Εν τω μεταξυ, με καθημερινη αλληλογραφία αυτο θα ειναι εξαιρερικα επιβαρυντικο και, σε περιπτωσεις, αδυνατον. Τελοσπαντων. Οσως έτσι δούμε τουλαχιστον κάποια στιγμη τα πακετα που περιμένουμε αφου θα ασχολουνται μονο με αυτο.

nkout
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Δευ Οκτ 07, 2019 12:58 pm
Όνομα: Νικος
Μηχανή:: Bezzera Unica
Μύλος:: Niche Zero
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Black Friday

Δημοσίευση από nkout » Τρί Δεκ 29, 2020 5:19 pm

Παρελαβα κ εγω ενα μηνα κ 2 μερες μετα!
Παρολη την καθυστερηση, ο καφες ειναι μια χαρα! :coffee:

thanasis00
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 25, 2019 11:45 am
Όνομα: Θανάσης
Μηχανή:: Bellezza Francesca
Μύλος:: Niche Zero

Re: Black Friday

Δημοσίευση από thanasis00 » Δευ Ιαν 04, 2021 5:13 pm

Καλησπέρα,
παρέλαβα σήμερα τους καφέδες που παράγειλα από 27/11/2020, εμφανής η καθυστέρηση. Αποφάσισα να μη τους γυρίσω πίσω, μιας και έγινε αρκετός χαμός αυτές τις μέρες, και δεν ήθελα να μπλέξει περισσότερο η κατάσταση. Δε δοκίμασα ακόμα, αλλά φαίνεται πολύ καλή η συσκευασία, οπότε ελπίζω πως είναι μια χαρά όλα (δε θέλω να ανοίξω ακόμα γιατί πήρα κομμένο καφέ, όχι κόκκους).
Οπότε παρέλαβα για να χρησιμοποιήσω και τη προσφορά που είχε στείλει το κατάστημα για διπλασιασμό της παραγγελίας για όλες τις αργοπορημένες παραγγελίες.

Καλή χρονιά :)

Άβαταρ μέλους
todoornot
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: Παρ Ιαν 27, 2017 10:58 pm
Όνομα: Γιώργος
Μηχανή:: Flair Pro 2
Μύλος:: DF64, SSP cast burrs
2ος Μύλος:: Aergrind
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Black Friday

Δημοσίευση από todoornot » Δευ Ιαν 04, 2021 10:25 pm

Κι εγώ παρέλαβα σήμερα (Αθήνα), μέσω ΕΛΤΑ courier, με παραγγελία 21-12. Και με πήραν και τηλ. λίγο πριν έρθουν, που παλιά δεν το έκαναν. Για να δούμε, ας ελπίσουμε να μην ξανακυλίσουμε.

lio14
Δημοσιεύσεις: 660
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 02, 2012 10:06 pm
Όνομα: Λεονάρδος
Μηχανή:: Expobar Brewtus LEVA
2η Μηχανή:: Illy Francis X3
Μύλος:: Quamar M80E
2ος Μύλος:: Ascaso i2
Οι καφέδες μου:: Αιθιοπιάρες
Τοποθεσία: Δροσιά

Re: Black Friday

Δημοσίευση από lio14 » Πέμ Ιαν 07, 2021 4:31 pm

Παρέλαβα κι εγώ μετά από πολύ καιρό αναμονής λόγω των προαναφερθέντων προβλημάτων.
Πάντως, οφείλω να ομολογήσω πως ακόμη και μετά από 1μιση μήνα ψησίματος, ο καφές είναι φρεσκότατος και τα φλυτζάνια που έβγαλα ήταν πάρα πολύ καλα. Τόσο σε ζεστό όσο και σε freddo.

bilopol
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 16, 2020 1:41 pm

Re: Black Friday

Δημοσίευση από bilopol » Τρί Ιαν 12, 2021 2:42 pm

Απο τις 27/11 παρελαβα κ γω χθες στην Αθηνα το πολυποθητο πακετο..!Το κουτι ηταν στραπατσαρισμενο κ διαλυμενο,φανηκε τι ειχε τραβηξει στα ΕΛΤΑ εναμιση μηνα, οι συσκευασιες του καφε στραπατσαρισμενες κ αυτες αλλα ευτυχως αθικτες...Στα του αθληματος τωρα, νταξει χαλαλι η αναμονη!Η βραζιλια οπως ειπανε κ καποιοι 'συναθλητες' η καλυτερη της αγορας,το blend το πιο τιμιο κ γευστικο που εχω δοκιμασει ,καθως κ η guatemala antigua pastoral που πραγματικα εθιστηκα απτο πρωτο φλιτζανι..!Χιλια Μπραβο στον Μιχαλη για τον επαγγελματισμο κ τη δουλεια του..!συνεχισε να μας φτιαχνεις τα πρωινα μας ομορφιτερα Μιχαλη!!

Άβαταρ μέλους
dasimo
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 25, 2020 6:13 pm
Όνομα: Dimitris
Μηχανή:: Bezzera BZ10
2η Μηχανή:: Gaggia Baby,Aerpress
Μύλος:: Eurika Mignon
2ος Μύλος:: Gaggia MDF
Οι καφέδες μου:: Mokka, TAF, Sapid, Cup10, Kudu
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Black Friday

Δημοσίευση από dasimo » Τετ Ιαν 13, 2021 8:24 pm

Εγω θα την πώ την αμαρτία μου....σήμερα έβαλα μια καλή παραγγελία στον Μιχάλη σε όλους τους καφἔδες και βεβαια στο καταπληκτικό Brazilean blend για τα καπουτσίνο του σπιτιού, εκμεταλλευόμενος την ΠΟΛΥ ΤΙΜΙΑ προσφορά του πρός όλους οσους ταλαιπωρηθήκαμε με τις παραδόσεις. Κύριος σε όλα του. Επιπρόσθετα μιλήσαμε το πρωί, και τον ευχαριστώ πολύ και μου έδωσε και συμβουλές για συνταγές χρόνους και τρόπους. Να είναι καλά το παιδί.

Απάντηση