Προσφορά ως την Μ.Δευτερα 02-04-2018

Άβαταρ μέλους
M.speciality
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2016 1:15 am
Όνομα: Μιχάλης
Μηχανή:: San Reno racer
2η Μηχανή:: Gina goat story
Μύλος:: Mythos
2ος Μύλος:: Bunn G2
Οι καφέδες μου:: Cup10
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ
Επικοινωνία:

Προσφορά ως την Μ.Δευτερα 02-04-2018

Δημοσίευση από M.speciality » Τετ Μαρ 07, 2018 9:19 am

Προσφορά μόνο για τα μέλη του Greeckespresso!!!
Με την αγορά τριών (3) καφέδων της επιλογής σας δώρο ένα (1) σακουλάκι από την νέο μας Rwanda Kamegeri & Gasumba η προσφορά ισχύει ως την Μ.Δευτερα 02-04-2018 που θα γίνει το τελευταίο Καβουρδισμα πριν το Πάσχα!!! Η προσφορά ισχύει για όσες επανάληψης θέλετε και για κάθε 3 σακουλάκια!!!

Άβαταρ μέλους
Jazz
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 12, 2016 4:12 pm
Όνομα: Σταυριάνα
Μηχανή:: Lelit PL41 PLUST PID
2η Μηχανή:: V60Hario,Bonavita
Μύλος:: Compak E10 ON DEMAND
Οι καφέδες μου:: Specialty
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προσφορά ως την Μ.Δευτερα 02-04-2018

Δημοσίευση από Jazz » Τετ Μαρ 07, 2018 2:23 pm

Γεια σου Κάπτεν άρχοντα!! :b050:
Χαχα, δε πρόλαβα να ρωτήσω για τον Rwanda στο άλλο νήμα, ήρθε και η απάντηση! :respekt:

Βουρ για παραγγελία!

Υ.Γ: Τι Νέκταρ θεέ μου είναι αυτός ο Moplaco Natural ;;; Τι πανδαισία τροπικών φρούτων είναι αυτή;; Αλέθω μιλάμε στον Ε10 και μυρίζει η κουζίνα tropical forest (!) Φράουλα, μπανάνα, μάνγκο, berries ... Χαμός!! Πριν καμιά ώρα έφτιαξα ένα διπλό εσπρέσο (18 gr in, 27 out, 35'', 103 pid ~ 94°C, 25 λεπτά προθέρμανση μηχανής), τον ήπια σε χρόνο dt, και τώρα μόλις δεν άντεξα, αποφάσισα να 'χτυπήσω' και ένα freddo, on the rocks. Ποτήρι με 3 μεγάλα παγάκια μέσα, και εκχύλιση εκεί. 19gr in , 33 out, 102 pid, χρόνο δε μέτρησα, χάζευα τη μελάτη εκχύλιση)... Ένα γρήγορο Stir στο ποτήρι/πάγο με τον αναδευτήρα και βουαλά... Είμαι ήδη σε μια αιώρα με κοκοφοίνικες δίπλα να ατενίζω τα καταγάλανα νερά και την απέραντη αμμουδιά, με τη φρουτώδη Δροσιά στον ουρανίσκο! :worthy:

Και είναι στις 23 μέρες από το RD (!) Δε ξέρω, αλλά νομίζω Μιχάλη, ότι στις τσαχπίνικες Αιθιοπίες σου, εκεί εγώ τα βρίσκω όλα πιο ξεκάθαρα (20 -25 μέρες από RD). Και Matahara εκεί απήλαυσα περισσότερο!

Υ.Γ 2: Πρέπει επειγόντως να δοκιμάσω τη Natural στο V60. [ κάτι έχω στο μυαλό μου με άλεση σε EKK43... Λογικά το ΣΚ]

greekboy
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 14, 2016 8:23 pm

Re: Προσφορά ως την Μ.Δευτερα 02-04-2018

Δημοσίευση από greekboy » Παρ Μαρ 09, 2018 11:11 am

Πάνω που σκεφτόμουν την νέα παραγγελία! :a013:

Αναφέρουμε κάτι στην παραγγελία ή το αναγνωρίζετε επειδή θα έχει 3 σακουλάκια? είναι συνδυαστική η προσφορά με το κουπόνι των δωρεάν μεταφορικών?

edit: τωρα προσεξα την μηδενικη τιμη,οποτε ακυρες οι πανω ερωτησεις :offtopic:

alfacinogr
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2016 1:42 pm
Όνομα: Δημήτρης
Μηχανή:: Bezzera Unica
Μύλος:: Eureka Mignon

Re: Προσφορά ως την Μ.Δευτερα 02-04-2018

Δημοσίευση από alfacinogr » Κυρ Μαρ 11, 2018 12:24 am

Τι πρέπει να κάνουμε για να ενεργοποιήσουμε την προσφορά?

Άβαταρ μέλους
Jazz
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 12, 2016 4:12 pm
Όνομα: Σταυριάνα
Μηχανή:: Lelit PL41 PLUST PID
2η Μηχανή:: V60Hario,Bonavita
Μύλος:: Compak E10 ON DEMAND
Οι καφέδες μου:: Specialty
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προσφορά ως την Μ.Δευτερα 02-04-2018

Δημοσίευση από Jazz » Δευ Μαρ 12, 2018 4:23 pm

Μόλις παρέλαβα! Τα 3 σακουλάκια της προτίμησής μου (2x Ethiopia Moplaco Natural, 1x Kenya Kahuro AA+ που με είχε δυσκολέψει την προηγούμενη φορά) συν το Δώρο του Κάπτεν, η καινούρια της παρέας, η δεσποινίδα Rwanda :lol:
Ευχαριστώ Μιχάλη! :oneup:

Φαντάζομαι ότι και ο Rwanda είναι ψημένος την ίδια μέρα με τους άλλους (08 Μαρτίου), οπότε να τον αφήσω και αυτόν 10 μέρες ακόμα έτσι;; Βλέπω μεγάλο υψόμετρο και fully washed, λογικά θα είναι και medium to light (αν όχι light roast), οπότε σκέφτομαι λογικά ότι θα θέλει και αυτός τις μέρες του όπως οι Αιθιοπίες.

Άβαταρ μέλους
M.speciality
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2016 1:15 am
Όνομα: Μιχάλης
Μηχανή:: San Reno racer
2η Μηχανή:: Gina goat story
Μύλος:: Mythos
2ος Μύλος:: Bunn G2
Οι καφέδες μου:: Cup10
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά ως την Μ.Δευτερα 02-04-2018

Δημοσίευση από M.speciality » Τρί Μαρ 13, 2018 10:14 pm

A9236B08-C501-4522-B5C6-B362232424A4.jpeg
Για αυτός που η Παραγκελια ήρθε χωρίς το γραφιστικο αυτά είναι τα στοιχεία του καφέ και το προφίλ του !!!
Jazz έγραψε:Μόλις παρέλαβα! Τα 3 σακουλάκια της προτίμησής μου (2x Ethiopia Moplaco Natural, 1x Kenya Kahuro AA+ που με είχε δυσκολέψει την προηγούμενη φορά) συν το Δώρο του Κάπτεν, η καινούρια της παρέας, η δεσποινίδα Rwanda :lol:
Ευχαριστώ Μιχάλη! :oneup:

Φαντάζομαι ότι και ο Rwanda είναι ψημένος την ίδια μέρα με τους άλλους (08 Μαρτίου), οπότε να τον αφήσω και αυτόν 10 μέρες ακόμα έτσι;; Βλέπω μεγάλο υψόμετρο και fully washed, λογικά θα είναι και medium to light (αν όχι light roast), οπότε σκέφτομαι λογικά ότι θα θέλει και αυτός τις μέρες του όπως οι Αιθιοπίες.
Ναι ο καφές είναι καβουρδισμένος 8/3!!!
Και είναι light to medium!!!
Εγώ cupping τον έκανα στις 23 ώρες :b050: !!!
Ναι αστών να ηρεμίσει αν τον κανείς espresso αλλά για φίλτρου και από τις 4-5 μέρες θα είναι μια χαρά με 30´´ προ εκχύλιση!!!

deschristi
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2017 11:46 am
Όνομα: Δέσποινα
Μηχανή:: Lelit PL41 TEM pid
2η Μηχανή:: Hario V60-Aeropress
Μύλος:: Niche Zero
2ος Μύλος:: Baratza Preciso

Re: Προσφορά ως την Μ.Δευτερα 02-04-2018

Δημοσίευση από deschristi » Δευ Μαρ 19, 2018 12:37 pm

Οut of stock o Kamegeri & Gasumba Rwanda. Ποτε θα είναι ξανα διαθέσιμος ; Κι έχουμε ξεμεινει κι απο καφεδακια κι ήθελα άμεσα να κάνω παραγγελία

Άβαταρ μέλους
M.speciality
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2016 1:15 am
Όνομα: Μιχάλης
Μηχανή:: San Reno racer
2η Μηχανή:: Gina goat story
Μύλος:: Mythos
2ος Μύλος:: Bunn G2
Οι καφέδες μου:: Cup10
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά ως την Μ.Δευτερα 02-04-2018

Δημοσίευση από M.speciality » Δευ Μαρ 19, 2018 1:56 pm

Δεν είναι διαθέσιμος προς πώληση είναι μόνο για την προσφορά για τα μέλη του forum με οποία 3 σακουλάκια δώρο 1Rwanta!!!
Θα είναι διαθέσιμο προς πώληση μετά την λήξει τις προσφοράς !!!
deschristi έγραψε:Οut of stock o Kamegeri & Gasumba Rwanda. Ποτε θα είναι ξανα διαθέσιμος ; Κι έχουμε ξεμεινει κι απο καφεδακια κι ήθελα άμεσα να κάνω παραγγελία

Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 10, 2015 3:01 pm
Όνομα: Σπύρος
Μηχανή:: Lelit plust pid
Μύλος:: Eureka Zenith e
Οι καφέδες μου:: Cup10, Taf, kudu
Τοποθεσία: Καλλιθέα

Re: Προσφορά ως την Μ.Δευτερα 02-04-2018

Δημοσίευση από Σπύρος » Δευ Μαρ 19, 2018 3:02 pm

Μόλις παρέλαβα και εγώ τα καφεδάκια μου συν το δωράκι του κου. Μιχάλη.
Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες και να τα δοκιμάσω!!!

Ευχαριστούμε άλλη μία φορά για τις υπέροχες προσφορές που μας κάνετε!!! :respekt:

deschristi
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2017 11:46 am
Όνομα: Δέσποινα
Μηχανή:: Lelit PL41 TEM pid
2η Μηχανή:: Hario V60-Aeropress
Μύλος:: Niche Zero
2ος Μύλος:: Baratza Preciso

Re: Προσφορά ως την Μ.Δευτερα 02-04-2018

Δημοσίευση από deschristi » Δευ Μαρ 19, 2018 3:52 pm

M.speciality έγραψε:Δεν είναι διαθέσιμος προς πώληση είναι μόνο για την προσφορά για τα μέλη του forum με οποία 3 σακουλάκια δώρο 1Rwanta!!!
Θα είναι διαθέσιμο προς πώληση μετά την λήξει τις προσφοράς !!!
deschristi έγραψε:Οut of stock o Kamegeri & Gasumba Rwanda. Ποτε θα είναι ξανα διαθέσιμος ; Κι έχουμε ξεμεινει κι απο καφεδακια κι ήθελα άμεσα να κάνω παραγγελία
Δεν τον προσθετουμε στο καλαθι δηλαδη; Μας το προσθετετε εσεις στην παραγγελια ;Προσεθεσα 3 σακουλακια κι εβαλα και τον Rwanda 4ο αλλα δε με αφηνει να προχωρησω λεει : Products marked with *** are not available in the desired quantity or not in stock!.

Απάντηση