CUP10 coffee roaster

Alexandros
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Μάιος 12, 2020 12:23 am
Όνομα: Αλέξανδρος
Μηχανή:: Lelit Glenda
Μύλος:: Niche Zero
2ος Μύλος:: ProBarista G-IOTA

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από Alexandros » Κυρ Δεκ 13, 2020 11:24 pm

Yiannis13 έγραψε:
Κυρ Δεκ 13, 2020 7:06 pm
Καλησπέρα ,

Το ότι θα παραλάβουμε τον καφέ τουλάχιστον 3βδομαδες μετά είναι φίλε μου ουσιαστικό πρόβλημα...
Καλησπέρα Γιάννη,

συμφωνώ, είναι ουσιαστικό αλλά γενικό, μιας και όλα τα courier έχουν "μπουκώσει".

Από τη στιγμή λοιπόν, που τα μηνύματα περί courier δεν αφορούν προϊόν ή υπηρεσία του συγκεκριμένου καταστήματος - κατά την ταπεινή προσωπική μου άποψη - στο συγκεκριμένο thread αποτελούν spam (το οποίο για να μην ενισχύσω από την πλευρά μου, δεν πρόκειται να επανέλθω).

Καλά καφεδάκια. :coffee:

mplevris
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Μαρ 06, 2018 12:06 pm
Όνομα: Μανόλης
Μηχανή:: bezzera bz99
2η Μηχανή:: Delonghi EC685
Μύλος:: Mazzer super jolly
Οι καφέδες μου:: ακόμα το ψάχνω
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από mplevris » Δευ Δεκ 14, 2020 3:41 pm

Σήμερα παρέλαβα τελικά τον καφέ
Άνοιξα το speciality blend με RD 26 /11 και πραγματικά απόλαυσα ένα παγωμένο εσπρέσσο τόσο όσο είχα καιρό να το κάνω

Άβαταρ μέλους
Batman
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2016 6:03 pm
Όνομα: Κωνσταντίνος
Μηχανή:: Cimbali M21 Junior
2η Μηχανή:: Aeropress κ V60
Μύλος:: tAlΩs by Woodsman
2ος Μύλος:: Mazzer Major κ sj
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος,Κρήτη

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από Batman » Δευ Δεκ 14, 2020 9:17 pm

mplevris έγραψε:
Δευ Δεκ 14, 2020 3:41 pm
Σήμερα παρέλαβα τελικά τον καφέ
Άνοιξα το speciality blend με RD 26 /11 και πραγματικά απόλαυσα ένα παγωμένο εσπρέσσο τόσο όσο είχα καιρό να το κάνω
Τυχερεεε!
Εγω ακομα περιμενω κολλημενος στο κεντρο διαλογης!
Και ας παραγγειλαμε ιδια μερα!
Και ας ειμαστε και οι 2 Κρητη!
Δεν κρυβω πως ζηλεψα λιγο που ανεφερες για καφεδαρα!!

Άβαταρ μέλους
PublicDomain
Δημοσιεύσεις: 821
Εγγραφή: Τρί Ιαν 17, 2017 8:27 pm
Μηχανή:: Bezzera Unica PID
2η Μηχανή:: Lelit pl41 em
Μύλος:: Niche Zero
2ος Μύλος:: Lelit PL043MMI
Οι καφέδες μου:: caffeistas, hasbean, lasramblas
Τοποθεσία: www.e-spresso.gr

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από PublicDomain » Πέμ Δεκ 24, 2020 11:34 am

roasting date 21/12....

και παραλαβή σήμερα 24/12 ακόμα και με elta courier !! :coffee:

μπορώ να πω κακή κουβέντα; :oneup:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.e-spresso.gr

Kostasduk
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Απρ 26, 2020 5:44 pm
Όνομα: Κωνσταντίνος
Μηχανή:: Flair
Μύλος:: Graef cm 702

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από Kostasduk » Κυρ Δεκ 27, 2020 6:50 pm

Καλησπέρα σας
Τώρα που δεν δέχονται άλλες παραλαβές τα ΕΛΤΑ, έχει μιλήσει κάνεις με τον κύριο Μιχάλη για να έχουμε μια εικόνα το πως θα γίνονται οι παραδώσεις?

Άβαταρ μέλους
john21
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Παρ Μαρ 14, 2014 12:45 pm
Όνομα: Γιάννης
Μηχανή:: Ns Oscar
Μύλος:: Sette 270
2ος Μύλος:: Pharos 2
Οι καφέδες μου:: Taf,Taresso,Kudu,Cup10
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από john21 » Δευ Δεκ 28, 2020 5:06 pm

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!
Να πω και εγώ την γνώμη μου για όλο αυτό που συμβαίνει.
Είναι άσχημο μα περιμένεις ένα δέμα ότι και να είναι αυτό και μία εταιρία courier να το έχει κάπου σε μία άκρη και να μην ξεκολλάει ποτέ να φτάσει στον προορισμό του αλλά είναι όλο θέλω της εταιρίες courier. Χάσανε την μπάλα δεύτερη φορά σε λίγους μήνες αλλά εκεί είναι το θέμα πως δεν φτάνει κάπου το κατάστημα Cup10, τόσα χρόνια ο Μιχάλης δώρα μας στέλνει, δωρεάν μεταφορικά, προσφορές σε Black Friday, προσφορές και στα δυο lockdown, ακόμη και τώρα που δεν φταίει αυτός μας δίνει εναλλακτικές και πάλι υπάρχει η γκρίνια.
Κάντε λίγο υπομονή και θα έρθουν οι καφέδες. Μην ξεχνάτε πάντα ο Μιχάλης μας στέλνει καφέδες που τους έχει ψήσει την προηγούμενη μέρα όποτε και να έρθει πάντα φρέσκος θα είναι εγώ πάντα τους καφέδες του Μιχάλη τους αφήνω τουλάχιστον 2 εβδομάδες και μετά τους ανοίγω και μέχρι να τελειώσουν περνάνε από το ψήσιμο 5-6 εβδομάδες και οι καφέδες είναι στα καλύτερα τους.
Όλοι δίκιο έχουμε αλλά και αυτός που στέλνει κάτι και έχει φύγει από αυτούς δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω. Γνώμη μου είναι να μην δημιουργούμε προβλήματα στις επιχείρησης γιατί με όλα αυτά που συμβαίνουν έχουν είδη αρκετά προβλήματα.
Λίγη κατανόηση από όλους μας να στρώσουν τα πράγματα.
Καλή χρόνια σε όλους με υγεία!!!

wowthodoris
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2016 10:04 pm
Όνομα: Θοδωρης
Μηχανή:: Flair espresso pro
2η Μηχανή:: Graef es850EU
Μύλος:: Pharos 2.0
2ος Μύλος:: Lelit PL043 MMI Fred

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από wowthodoris » Δευ Δεκ 28, 2020 9:05 pm

Συμφωνώ και επαυξάνω με τον φιλο John21, το μαγαζί σίγουρα δεν φταίει σε κατι, και ίσα ίσα οτι μας προσφέρει λύσεις (για το φταίξιμο των ΕΛΤΑ) δείχνει την υπέροχη after-sales εξυπηρέτηση και το ποσό εκτιμά και θέλει να εχει ευχαριστημένους πελάτες. Για μένα ο Μιχάλης για ακόμη μια φορά εχει κερδίσει σε θέμα εξυπηρέτησης!

wowthodoris
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2016 10:04 pm
Όνομα: Θοδωρης
Μηχανή:: Flair espresso pro
2η Μηχανή:: Graef es850EU
Μύλος:: Pharos 2.0
2ος Μύλος:: Lelit PL043 MMI Fred

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από wowthodoris » Παρ Ιαν 08, 2021 4:35 pm

Απίστευτος ο Guji Bule Hora, απίστευτα έντονη γεύση κατι σαν περγαμόντο ή κίτρο . Στην συνταγή στο site τον εχει για pour over v60, αλλα ειναι υπέροχος για espresso, μου αρέσει οτι ειναι πολυ έντονος!!! Βέβαια έντονο περγαμόντο σημαίνει κ λιγο όξινος παραπάνω, αλλα του ταιριάζει

christosfas
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Δεκ 25, 2019 4:56 pm

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από christosfas » Δευ Ιαν 11, 2021 8:41 pm

Να πω κι εγώ μια καλή κουβέντα για το Μιχάλη, που δεν τον ξέρω προσωπικά αλλά με έχει κερδίσει τον τελευταίο 1,5 χρόνο που είμαι πελάτης του. Ο άνθρωπος μπήκε στη διαδικασία να δώσει διπλάσια ποσότητα καφέ ( όχι να ξαναστείλει την παραγγελία που καθυστέρησε, αλλά να διπλασιάσει την επόμενη που σημαίνει ότι θεωρητικά μπορούσα εγώ και ο οποιοσδήποτε να τον "εκμεταλλευτώ" και να φορτώσω τον καταψύκτη μου καφέδες για μήνες) για καθυστερήσεις που δεν είναι σε καμία περίπτωση δική του υπαιτιότητα. Του έστειλα ένα μέιλ ζητώντας του tracking number (όχι για να γκρινιάξω) για μια παραγγελία που εν τέλει καθυστέρησε μόλις μία εργάσιμη μέσα σε όλον αυτόν το χαμό και όχι μόνο με συμπεριέλαβε στην προσφορά αλλά στην επόμενη παραγγελία μου έστειλε εκ των προτέρων το tracking με mail που δεν ξέρω αν είναι αυτοματοποιημένο, αλλά παλιά δεν υπήρχε. Δεν θα αναφερθώ καν στις προσφορές/δώρα που κάνει με κάθε αφορμή και μου φτιάχνει το μήνα, ούτε στη φρεσκάδα του καφέ και τα δωρεάν μεταφορικά, γιατί μάλλον για τους τακτικούς αυτά είναι γνωστά. Τέτοιο σεβασμό σαν πελάτης δεν έχω δεχθεί από μαγαζιά της γειτονιάς μου που χαλάω περισσότερα χρήματα σε εβδομαδιαία βάση και με ξέρουν με το πρόσωπό μου πολύ περισσότερα χρόνια. Τέλος, ο τελευταίος καφές που δοκίμασα (La Cabana Hulia), που νομίζω είναι φρέσκια προσθήκη της τελευταίας σεζόν στο μαγαζί, είναι ο αγαπημένος μου από ό,τι έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής. Δεν ξέρω πολλά από cupping αλλά μου βγάζει έντονη γεύση και από αποξηραμένα σύκα που τα λατρεύω. Εύχομαι τα καλύτερα για σένα και την επιχείρησή σου Μιχάλη.

giorgos.b
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 08, 2019 2:49 pm
Όνομα: Γιώργος
Μηχανή:: Lelit Bianca
Μύλος:: Niche Zero
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από giorgos.b » Δευ Ιαν 18, 2021 8:01 pm

Έχουμε κάποια ένδειξη πώς είναι οι χρόνοι παραλαβής μέσα στο νέο έτος;

Αναφέρομαι για αποστολές σε Αττική (γιατί ξέρω ότι σε επαρχία πάνε γενικά πολύ πιο γρήγορα)

Απάντηση