CUP10 coffee roaster

Άβαταρ μέλους
M.speciality
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2016 1:15 am
Όνομα: Μιχάλης
Μηχανή:: San Reno racer
2η Μηχανή:: Gina goat story
Μύλος:: Mythos
2ος Μύλος:: Bunn G2
Οι καφέδες μου:: Cup10
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ
Επικοινωνία:

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από M.speciality » Δευ Ιαν 18, 2021 8:45 pm

Υπάρχουν ακόμα κάποιες μικρό καθυστερήσεις ΔΛΔ αν μια φυσιολογική παραδώσει είναι 3 εργάσιμες ημέρες στις περιπτώσεις που αναφέρουμε είναι 5 εργάσιμες. Το ίδιο και σε κάποιες περιπτώσεις στην Κρήτη αλλά και στη Θεσσαλονίκη

giorgos.b
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 08, 2019 2:49 pm
Όνομα: Γιώργος
Μηχανή:: Lelit Bianca
Μύλος:: Niche Zero
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από giorgos.b » Δευ Ιαν 18, 2021 8:58 pm

M.speciality έγραψε:
Δευ Ιαν 18, 2021 8:45 pm
Υπάρχουν ακόμα κάποιες μικρό καθυστερήσεις ΔΛΔ αν μια φυσιολογική παραδώσει είναι 3 εργάσιμες ημέρες στις περιπτώσεις που αναφέρουμε είναι 5 εργάσιμες. Το ίδιο και σε κάποιες περιπτώσεις στην Κρήτη αλλά και στη Θεσσαλονίκη
Ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
Batman
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2016 6:03 pm
Όνομα: Κωνσταντίνος
Μηχανή:: Cimbali M21 Junior
2η Μηχανή:: Aeropress κ V60
Μύλος:: tAlΩs by Woodsman
2ος Μύλος:: Mazzer Major κ sj
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος,Κρήτη

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από Batman » Δευ Ιαν 18, 2021 9:51 pm

M.speciality έγραψε:
Δευ Ιαν 18, 2021 8:45 pm
Υπάρχουν ακόμα κάποιες μικρό καθυστερήσεις ΔΛΔ αν μια φυσιολογική παραδώσει είναι 3 εργάσιμες ημέρες στις περιπτώσεις που αναφέρουμε είναι 5 εργάσιμες. Το ίδιο και σε κάποιες περιπτώσεις στην Κρήτη αλλά και στη Θεσσαλονίκη
Για Κρητη καμια καθυστερηση Μιχαλη..
15 παρεδωσες Κορινθο-18 παρελαβα Κρητη..
Και μεσολαβησε και ΣΚ..
Ολα τελεια...!

Άβαταρ μέλους
Hatori
Δημοσιεύσεις: 575
Εγγραφή: Δευ Δεκ 30, 2019 2:16 pm
Όνομα: Γιώργος
Μηχανή:: Lelit pl41 plust pid
2η Μηχανή:: Aeropress
Μύλος:: Eureka atom 75 titan
Τοποθεσία: Δράμα

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από Hatori » Πέμ Ιαν 21, 2021 6:11 pm

Καλησπέρα στη παρέα. Παραγγελία τα δύο blend στις 18/01 και παραλαβή σήμερα το πρωί με ημερομηνία ψησίματος 19/01. Πιο φρέσκος δε γίνεται. Ευχαριστώ πολύ κ Μιχάλη. Τώρα λογικά πρέπει να του αφήσω κανένα δεκαήμερο να κάνουν degass ε?

Άβαταρ μέλους
geopapa
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Δευ Μάιος 24, 2010 10:16 am
Όνομα: Γιώργος
Μηχανή:: Gaggia new Baby 06
2η Μηχανή:: Aeropress Go
Μύλος:: Ascaso i2
2ος Μύλος:: Haanzhall χειρός
Οι καφέδες μου:: Cup10 Monte Allegre
Τοποθεσία: Σαλαμίνα

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από geopapa » Σάβ Ιαν 23, 2021 1:34 pm

Hatori έγραψε:
Πέμ Ιαν 21, 2021 6:11 pm
Καλησπέρα στη παρέα. Παραγγελία τα δύο blend στις 18/01 και παραλαβή σήμερα το πρωί με ημερομηνία ψησίματος 19/01. Πιο φρέσκος δε γίνεται. Ευχαριστώ πολύ κ Μιχάλη. Τώρα λογικά πρέπει να του αφήσω κανένα δεκαήμερο να κάνουν degass ε?
Η άποψη μου είναι άνοιξε το. Ποτέ δεν απογοητεύτηκα από πολύ φρέσκο καφέ. Μόνο το ανάποδο έχει συμβεί :oneup:

Άβαταρ μέλους
Hatori
Δημοσιεύσεις: 575
Εγγραφή: Δευ Δεκ 30, 2019 2:16 pm
Όνομα: Γιώργος
Μηχανή:: Lelit pl41 plust pid
2η Μηχανή:: Aeropress
Μύλος:: Eureka atom 75 titan
Τοποθεσία: Δράμα

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από Hatori » Σάβ Ιαν 23, 2021 1:53 pm

geopapa έγραψε:
Σάβ Ιαν 23, 2021 1:34 pm
Hatori έγραψε:
Πέμ Ιαν 21, 2021 6:11 pm
Καλησπέρα στη παρέα. Παραγγελία τα δύο blend στις 18/01 και παραλαβή σήμερα το πρωί με ημερομηνία ψησίματος 19/01. Πιο φρέσκος δε γίνεται. Ευχαριστώ πολύ κ Μιχάλη. Τώρα λογικά πρέπει να του αφήσω κανένα δεκαήμερο να κάνουν degass ε?
Η άποψη μου είναι άνοιξε το. Ποτέ δεν απογοητεύτηκα από πολύ φρέσκο καφέ. Μόνο το ανάποδο έχει συμβεί :oneup:
Ok. Ευχαριστώ πολύ :a049:

Manolis
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2018 9:41 pm
Όνομα: Μανώλης
Μηχανή:: Rocket Giotto Evo v2
Μύλος:: DIP DKS-65
2ος Μύλος:: Kinu M47 Simplicity
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από Manolis » Σάβ Ιαν 23, 2021 2:13 pm

Σε αντικατάσταση της παραγγελίας που είχε γίνει 27/11 (και αφού την άφησα να επιστρέψει) ο Μιχάλης με κάλεσε 20/01 να με ρωτήσει αν ήθελα πιο φρέσκο RD από 19/01 !
Αποστολή 21/01 παραλαβή 22/01 ! (έστρωσε η κατάσταση)
Επαγγελματίας.
Μιχάλη, σου εύχομαι καλα ξεμπερδέματα με την εταιρεία κουριερ.

stasta
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 18, 2017 11:50 am
Όνομα: Σταύρος
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από stasta » Σάβ Ιαν 30, 2021 6:23 pm

Παρέλαβα αυτές τις μέρες νέα παραγγελία με προσφορά διπλάσιας ποσότητας λόγω της καθυστέρησης της black Friday.Αυτή τη φορά η παράδοση ήταν σε 2 μέρες και ο καφές ήταν απλά καταπληκτικός με τεράστιες διαφορές στη γεύση σε σχέση με τον προηγούμενο που έκανε λίγο πάνω από μήνα να έρθει.
Για εμένα παραμένει η top επιλογή.Θέλουμε κι άλλες προσφορές

Edstah
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 8:43 pm
Όνομα: Μάνος
Μηχανή:: Gaggia New Baby
Μύλος:: Fiorenzato F4 Eco
2ος Μύλος:: Ascaso i2
Οι καφέδες μου:: Roasters Kolektiva,Cup10,Round Cup,Zebu

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από Edstah » Σάβ Ιαν 30, 2021 8:11 pm

Παρελαβα κι εγω την παραγγελια μου με διπλασιασμενη την ποσοτητα, οπως ακριβως ειχε πει ο Μιχαλης. Με καποιο μυστηριο τροπο ειχα διαλεξει ενας απο τους καφεδες να ειναι κομμενος, και με πηρε τηλεφωνο να ρωτησει αν εγινε καποιο λαθος :respekt:

Τα καφεδακια φρεσκοψημενα και εξαιρετικα οπως παντα!

Άβαταρ μέλους
dasimo
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 25, 2020 6:13 pm
Όνομα: Dimitris
Μηχανή:: Bezzera BZ10
2η Μηχανή:: Gaggia Baby,Aerpress
Μύλος:: Eurika Mignon
2ος Μύλος:: Gaggia MDF
Οι καφέδες μου:: Mokka, TAF, Sapid, Cup10, Kudu
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: CUP10 coffee roaster

Δημοσίευση από dasimo » Κυρ Ιαν 31, 2021 3:22 pm

Και εγω παρέλαβα σε 2 ημέρες μια βαρβάτη ποικιλία όλων των διαθέσιμων καφέδων και ενα 2κιλο Brazilean που οπως γραφω παραπάνω κατα τη γνώμη μου ειναι το καλύτερο blend στήν Ελλάδα. Μέχρι στιγμής εντυπωσιασμένος ακόμη και απο την απλή Antigua Pastoral Guatemala, τον καταπληκτικό με τα μικρά χαρακτησριστικά σποράκια του με την έντονη κίτρινη γραμμη , yirgacheffe που βρήκα εξαιρετικό για espresso (πραγμα σπάνιο καθως ο καφές αυτός ειναι περισσοτερο για aeropress κατ εμε). Πολύ καλος ο Περού, δεν με ενθουσίασε ο Dattera (δεν ειναι άλλωστε εντυπωσιακός καφές απο μόνος του) που θεωρώ οτι το Taf ειναι αχτύπητο σε αυτή τη ποικιλία. Νομίζω οτι αν είχα την επιλογή να παραγγέλνω απο ΕΝΑ μαγαζί στήν Ελλάδα καφέ αυτο θα ηταν του Μιχάλη. Έχει στα ψησίματα του μια γλυκιά ισορροπία , ούτε λίγο , ούτε καμένος που είναι οι περισσότεροι καφέδες στην χώρα μας (αλλο βίτσιο αυτό....να είναι οι καφέδες μάυροι κατράμι και ξεροί). Εχω στή γειτονιά μου κατάστημα που ψήνει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ καφέδες και όμως ο roaster τους κατακαίει.....το οτι ο καφές ειναι καλός το καταλαβαίνει ακόμη και καμένος να ειναι, αλλα η ερώτηση μου είναι γιατι? Και η απάντηση ειναι δυστυχώς οτι ψήνω οτι πίνουν οι takeaway και delivery πελάτες...δηλαδή ψήνω φρεντακια (γιατι ο ανθρωπος ζεί απο αυτό παρότι οι γνώσεις του στον καφε ειναι εκπληκτικές)
Ευχαριστουμε πολύ , μάλλον θα κάνω καιρό να ξαναπαραγγείλω μιας και η παραγγελία ηταν μεγάλη και διπλασιάστηκε.

Απάντηση