Easter Offer

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Jazz
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 12, 2016 4:12 pm
Όνομα: Σταυριάνα
Μηχανή:: Lelit PL41 PLUST PID
2η Μηχανή:: V60Hario,Bonavita
Μύλος:: Compak E10 ON DEMAND
Οι καφέδες μου:: Specialty
Τοποθεσία: Αθήνα

Easter Offer

Δημοσίευση από Jazz » Παρ Απρ 06, 2018 12:31 am

Θα ήθελα να ευχαριστήσω προσωπικά το barista.gr και τον κ. Βασίλη, που πραγματικά με αυτές τις κινήσεις/προσφορές που γίνονται από μέρους τους ανά τακτά χρονικά διαστήματα και σε περιόδους εορτών, μας δίνουν τη δυνατότητα, σε εμάς τους τρελούς και αλλοπαρμένους coffee geeks, να κάνουμε τα καλύτερα δώρα στον εαυτό μας! :clap:

"Εκμεταλλευόμενη" την Πασχαλινή προσφορά για 10% έκπτωση + δωρεάν μεταφορικά, και ύστερα από ένα ανέλπιστα ευχάριστο 'Δώρο Πάσχα' από την εργασία μου σήμερα, έκανα ένα υπέροχο δώρο στον εαυτό μου: Παραγγελία από barista.gr για πραγματάκια που ήθελα καιρό:
- Vst 18gr (να πειραματιστώ και με αυτή τη χωρητικότητα)
- Τρεις latte κούπες loveramics 300ml ( θα πέσει πολύ latte ...τέχνη, χαχα!)
- Bonavita PID με μειωτήρα ροής, γιατί αποφάσισα να αρχίσω να "παίζω"σπίτι περισσότερο με brew (chemex κυρίως) και θέλω ακρίβεια στις θερμοκρασίες μου.
- Πακέτο με 4 πετσέτες με μικροίνες με κρίκο, που είναι απίστευτα βολικές την ώρα της εργασίας, εφόσον είναι πάντα στη ποδιά σου, και σε βοηθάνε σε κάτι υπερβολικά σημαντικό, την Καθαριότητα pf κοκ!

(Το μόνο που δεν πήρα γιατί ήταν εξαντλημένο προϊόν, είναι ανταλλακτικές φλάντζες για τη lelitούλα μου. Δεν επείγει βέβαια ακόμα, καθώς πριν 2 μήνες άλλαξα και είναι ακόμα μαλακή και λειτουργική, αλλά για ασφάλεια πάντα θέλω να έχω 1-2 παραπάνω :lol: )

ΥΓ: Πρέπει να έκανα χρονικό ρεκόρ "σπατάλης" χρημάτων δώρου σήμερα! 4 η ώρα πήρα το δώρο, 6 είχα ήδη παραγγείλει! :clap:

[Άνοιξα το θέμα, σε περίπτωση που πολλοί δε γνωρίζουν για τη προσφορά και έχουν σκοπό άμεσα να προβούν σε κάποια σχετική αγορά. Μέχρι και τη Δευτέρα του Πάσχα, από ότι είδα η προσφορά ισχύει κανονικά!]

Άβαταρ μέλους
Jazz
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 12, 2016 4:12 pm
Όνομα: Σταυριάνα
Μηχανή:: Lelit PL41 PLUST PID
2η Μηχανή:: V60Hario,Bonavita
Μύλος:: Compak E10 ON DEMAND
Οι καφέδες μου:: Specialty
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Easter Offer

Δημοσίευση από Jazz » Τρί Απρ 17, 2018 3:16 pm

Να πω ότι παρέλεβα και δοκίμασα ήδη τα νέα αποκτήματα μου!
Οι κούπες της loveramics είναι πραγματικά ό,τι επιζητούσα, καθώς έχουν συμβάλλει στο να αναβαθμίσω το latte art στα φλιτζάνια μου σπίτι! :a013: (αν και πανάκριβες, είναι 'κορυφή΄)

Τα πετσετάκια με τον κρίκο στη ποδιά μου, ήδη διευκόλυναν τη ρουτίνα μου στη δουλειά.
Το kettle της bonavita με το pid κλασική σταθερή αξία! :oneup: Το έχω ρίξει ήδη στο filter coffee.
[το 18άρι vst από εβδομάδα μιας και περιμένω να το δω σε συγκεκριμένους καφέδες]

Ευχαριστώ πολύ το barista.gr και πάλι!

Απάντηση