Aeroccino (Βλάβη??) Μια Βοήθεια παρακαλώ...

Για τους έχοντες καλλιτεχνικές ανησυχίες στο θέμα του καφέ.
Απάντηση
cdrov

Aeroccino (Βλάβη??) Μια Βοήθεια παρακαλώ...

Δημοσίευση από cdrov » Τρί Οκτ 30, 2012 10:23 am

Καταρχήν καλημέρα και καλώς σας βρήκα, αφού είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω αν και παρακολουθώ το φόρουμ πολύ καιρό τώρα.

Ήθελα τη βοήθεια σας, έχω ένα Aeroccino :OOPS: το οποίο ουσιαστικά δεν δούλεψε σωστά ποτε!!! (ίσως να φταίω και εγώ πάντως). Το θέμα είναι ότι τώρα δουλέυει ακόμα χειρότερα. Όταν βάλω το μικρό εξάρτημα χωρίς το ελατήριο γυρίζει και ας πούμε ότι χτυπάει το γάλα. Όταν όμως μπεί το άλλο που υποτίθεται είναι για το ζεστό (αυτό με το ελατήριο), τότε είτε το πετάει έξω έιτε δεν γυρίζει καθόλου. Το καλύτερο αποτέλεσμα πάντως που εχω πάρει μεχρι τώρα από το aeroccino είναι απλά πολυ ζεστό ως καμμένο γάλο.... και τίποτα παραπάνω.

Τι μπορεί να κάνω λάθος και ποιο είναι άραγε το service αν χρειαστεί? :priest:

Ελπίζω να μην έγραψα σε λάθος φόρουμ, αλλά δεν το είδα να κολλάει αλλού.

Άβαταρ μέλους
manyjobs23
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί Ιουν 28, 2011 12:13 pm
Όνομα: Μάνος
Μηχανή:: Izzo Alex Duetto III
2η Μηχανή:: Gene cafe roaster
Μύλος:: Wega 6.8 A Konik
Οι καφέδες μου:: Φρέσκοι speciality τι άλλο ?
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Aeroccino (Βλάβη??) Μια Βοήθεια παρακαλώ...

Δημοσίευση από manyjobs23 » Τρί Οκτ 30, 2012 10:33 am

Φιλε καλημέρα, αν το aeroccino είναι ακόμα εντός εγγύησης (νομίζω 1 έτος)τότε το πηγαίνεις στο κατάστημα ψυχικου στον παράδρόμο λ.κηφισιας και το πιο πιθανο είναι να στο αντικαταστήσουν με καινουρια συσκευή.Παλαιοτερα που είχε ενας φίλος πρόβλημα με aeroccino το πήγε και του το αντικατέστησαν χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Υγ.καλο είναι να ενημέρωσης το προφίλ σου με το όνομα σου και την περιοχή σου
Έλα ρε κυρά (La) Margarita βάλε το χεράκι σου μπάς και πιούμε κανά GODSHOT........

cdrov

Re: Aeroccino (Βλάβη??) Μια Βοήθεια παρακαλώ...

Δημοσίευση από cdrov » Τετ Οκτ 31, 2012 11:31 am

Σε ευχαριστώ. Τελικά τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να το τρίψω με ένα βαμβακερό ύφασμα γιατί είναι μαγνητικό και έχει απομαγνητιστεί. Στην αρχή μου φάνηκε βλακεία αλλά τελικά ως δια μαγείας λειτυοργεί κανονικά πλέον.

Απάντηση