Εγκατάσταση επ. Atlas Wega help.

Ημι-επαγγελματικές μηχανές για τους πιο ενθουσιώδεις home barista. Μηχανές αξιώσεων που προκαλούν με την εμφάνιση τους και μόνο.
Απάντηση
kiwi1983
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 12, 2014 7:43 pm

Εγκατάσταση επ. Atlas Wega help.

Δημοσίευση από kiwi1983 » Κυρ Μάιος 31, 2015 1:33 pm

Καλησπέρα σας προσπαθώ να σύνδεση πρωτη φορά μια atlas και σήμερα δυστυχώς είναι όλα κλειστά οπως και αύριο και ενω πρέπει να την έχω συνδέσει μέχρι αύριο ,αύριο είναι η πρωτη μέρα που τρέχω delivery.
Έχω συνδέσει την μηχανή στο δυκτιο , απο επικοινωνία που είχα πριν μερικές μέρες με την eurogat μου είπε ο τεχνικός οτι την πρωτη φορά και μονο γυρναμε το διακόπτη στο 1 για να γεμίσει το μποιλερ,εντάξει το boiler το γεμισα, το θέμα είναι οτι ενεργοποιώντας τα group (μαύρα κουμπακια) τοτε η μηχανή τρέχει νερό , γνωρίζω οτι τα bar πρέπει να είναι στο 1 ,εμένα γράφει αυτή την στιγμη 1,5 ,επισεις παραθέτω απο manual οτι στην αρχή πρέπει να δουλέψει 30 λεπτα σε working condition μπορεί να με βοηθήσει κανεις;

kiwi1983
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 12, 2014 7:43 pm

Re: Εγκατάσταση επ. Atlas Wega help.

Δημοσίευση από kiwi1983 » Κυρ Μάιος 31, 2015 5:41 pm

λοιπόν μετά απο επικοινωνία με ενα φίλο (thanks πανος) νομιζω κατάφερα να ρυθμίσω τουλαχιστον το μύλο και μου είπε και μερικές πληροφορίες για την μυηχανή την μηχανή θελει ακομα μερικες ρυθμίσεις που θα κάνω το βράδυ γιατί δεν είχα μαζί μου την ζυγαριά .

Απάντηση