ECM Michelangelo service και επισκευή

Ημι-επαγγελματικές μηχανές για τους πιο ενθουσιώδεις home barista. Μηχανές αξιώσεων που προκαλούν με την εμφάνιση τους και μόνο.
Άβαταρ μέλους
Sandman
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 19, 2010 10:26 am
Όνομα: Ερμης
Μηχανή:: ECM Barista
Μύλος:: Mahlkonig Vario
2ος Μύλος:: Rancilio MD 50
Οι καφέδες μου:: San Pedro, Estate Blend
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ECM Michelangelo service και επισκευή

Δημοσίευση από Sandman » Δευ Φεβ 06, 2012 1:05 pm

Ελα.. πες αληθεια.. ειχες μια αλλη διπλα τσιλικια και τα πλανα ειναι απο αυτην ε?


μπραβο ρε Τζιμ!

Άβαταρ μέλους
afonic
Δημοσιεύσεις: 1421
Εγγραφή: Παρ Σεπ 30, 2011 1:40 pm
Όνομα: Ιωσήφ
Μηχανή:: Nuova Simoneli Oscar
Μύλος:: Anfim Best
Οι καφέδες μου:: Barista Shop
Τοποθεσία: Κως / Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: ECM Michelangelo service και επισκευή

Δημοσίευση από afonic » Δευ Φεβ 06, 2012 1:23 pm

Απίστευτο πραγματικά. Δηλαδή άμα στην φέρουν και σου πουν στο κουτί της την είχα δεν έχει χρησιμοποιηθεί, έτσι κουκλί που την έκανες το πιστεύεις άνετα. Και το καλύτερο, δεν θα το καταλάβεις και ποτέ γιατί είμαι σίγουρος που αποδίδει ακόμα καλύτερα! :a013:

Άβαταρ μέλους
focus
Δημοσιεύσεις: 594
Εγγραφή: Δευ Δεκ 20, 2010 4:48 am
Όνομα: Γιώργος
Μηχανή:: Isomac Tea II
2η Μηχανή:: † Ariete Prestige †
Μύλος:: Macap M4 Stepless
Οι καφέδες μου:: La Margarita,Hasbean:La Fany Bourbon
Τοποθεσία: Χανιά

Re: ECM Michelangelo service και επισκευή

Δημοσίευση από focus » Δευ Φεβ 06, 2012 7:02 pm

Μήτσε, για μια ακόμα φορά recpect.... :respekt: Νομίζω ότι η ποιότητα της εργασίας σου ξεφεύγει από τα επαγγελματικά πλαίσια και κάθε σου νέα δουλειά αποτελεί πλέον ευκαιρία για να εκφράσεις τις ευρύτατες γνώσεις σου και κυρίως την αγάπη σου για τον espresso.

Η μηχανή είναι πλέον κούκλα και είμαι σίγουρος και απόλυτα λειτουργική.

(ΟΚ, δεν βάζω Sirai πρεσσοστάτη, με έπεισες :oneup: )

woodsman43

Re: ECM Michelangelo service και επισκευή

Δημοσίευση από woodsman43 » Δευ Φεβ 06, 2012 11:38 pm

Οφειλω να επισημανω πως ενα μεγαλο ποσοστο της οποιας επιτυχιας ειχε το service της μηχανης αυτης το χρωσταω στην πολυτιμη εμπειρια που παιρνω απο την προσφατη θεση μου στο τεχνικο τμημα της ΤΑΦ.Οπως και να το κανουμε η προσβαση σε επαγγελματικα εργαλεια service εμψυχα και αψυχα ειναι καταλυτικη.Η εργασια που παρακολουθησατε ειναι καθημερινη ρουτινα του τεχνικου τμηματος της ΤΑΦ.Αυτο ειναι ενα δειγμα του επιπεδου εργασιας που επιτρεπεται να βγει εξω απο την εταιρια.Τιποτα λιγοτερο αλλα πολλα περισσοτερα.Και σε αυτο το τελευταιο ο Γιαννης Ταλουμης ειναι αδια πραγματευτος :a060: ..... :lol:
Ωστοσο ολα εκτος απο τον χημικο καθαρισμο εγιναν στο μικρο μου υπογειο και αυτο ειναι που με δυσκολεψε αρκετα μπορω να πω.Τελος καλο ομως και ολα καλα.Ευχαριστω για μια ακομα φορα τους φιλους ολους για τα καλα τους λογια.

bzee

Re: ECM Michelangelo service και επισκευή

Δημοσίευση από bzee » Τετ Φεβ 08, 2012 10:31 am

λοιπόν ..
καταρχάς γεια χαρά σε όλους στο forum
Είμαι ο Αντώνης (ο κάτοχος την εν λόγω μηχανής) και θέλω να ευχαριστήσω και δημόσια τον woodsman για την καταπληκτική δουλειά που έκανε.
Βέβαια, επίσης θέλω να τον ευχαριστήσω για την όλη ταλαιπωρία που υπέστει αφού όπως μπορεί ο καθένας να διαπιστώσει δεν πρόκειται για μια απλή οικιακή μηχανή.
Δεν θυμάμε την μηχανή μου ποτέ σε τέτοια κατάσταση μετά από service (?????) που είχα κάνει στο παρελθόν.
Μόνο που την είδα σ'αυτή την κατάσταση ενθουσιάστηκα... περιμένω πως και πως να χτυπήσω κανά καφεδάκι..

Woodsman RESPECT

Άβαταρ μέλους
stefg
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τετ Μάιος 25, 2011 6:31 pm
Όνομα: Στέφανος
Μηχανή:: Saeco HD8323 mod
Μύλος:: Ariete mod
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ECM Michelangelo service και επισκευή

Δημοσίευση από stefg » Πέμ Φεβ 09, 2012 4:24 am

Εξαιρετική δουλειά Δημήτρη, μπράβο. :oneup:

Άντωνη να χαίρεσαι την ανανεωμένη μηχανή σου. Καλά καφεδάκια στην Ορεστίδα!

Απάντηση