Ποιότητα νερού σε Dual Boiler μηχανές σε σχέση με τις HX.

Ημι-επαγγελματικές μηχανές για τους πιο ενθουσιώδεις home barista. Μηχανές αξιώσεων που προκαλούν με την εμφάνιση τους και μόνο.
marnik

Re: Ποιότητα νερού σε Dual Boiler μηχανές σε σχέση με τις HX

Δημοσίευση από marnik » Σάβ Ιαν 21, 2012 9:41 pm

Σ'ευχαριστώ Λοϊζε για την απάντηση. Θα πρόσεξες φαντάζομαι ότι αναφέρομαι σε τυχόν μειονεκτήματα, και με αυτά εννοούσα τους αρχικούς προβληματισμούς μου για τις διπλού boiler που έγραψα στο πρώτο post, ελπίζοντας, όπως και έγινε, σε διασαφηνίσεις.

Loizos

Re: Ποιότητα νερού σε Dual Boiler μηχανές σε σχέση με τις HX

Δημοσίευση από Loizos » Σάβ Ιαν 21, 2012 11:57 pm

Μα και γιαυτό ανέφερα το ότι δεν υπάρχουν μειονεκτήματα για να ξεκαθαρίσει το τοπίο και να μην υπάρχουν ασάφιες στο post που μπορεί να μπερδέψουν μελλοντικούς αναγνώστες. Χωρίς παρεξήγηση ε... :oneup:


Άβαταρ μέλους
manyjobs23
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί Ιουν 28, 2011 12:13 pm
Όνομα: Μάνος
Μηχανή:: Izzo Alex Duetto III
2η Μηχανή:: Gene cafe roaster
Μύλος:: Wega 6.8 A Konik
Οι καφέδες μου:: Φρέσκοι speciality τι άλλο ?
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποιότητα νερού σε Dual Boiler μηχανές σε σχέση με τις HX

Δημοσίευση από manyjobs23 » Τρί Ιούλ 02, 2013 5:47 pm

Θα ήθελα να παραθέσω (με μεγάλη επιφύλαξη για την ορθότητα του) ένα άρθρο στο οποίο ''έπεσα'' ψάχνοντας στο διαδίκτυο πληροφορίες για την Duetto III και στο ο υποψήφιος αγοραστής της παρουσιάζει κάποιες αμφιβολίες για το άν κάποια από τα εσωτερικά εξαρτήματα της Duetto III μπορεί να περιέχουν σε κάποιο ποσοστό μόλυβδο.http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=i ... zfBRTKVqSA. Φυσικά και δέν υιοθετώ την παραπάνω άποψη ίσα ίσα που την βρίσκω λίγο ακραία αλλά θα ήθελα να ξέρω άν κάποιος συμφορμίτης γνωρίζει κάτι επι του ''θέματος''?
Έλα ρε κυρά (La) Margarita βάλε το χεράκι σου μπάς και πιούμε κανά GODSHOT........

Απάντηση