Παρουσιαση DIY espresso machine only MINI(ANI)MAL.

Ημι-επαγγελματικές μηχανές για τους πιο ενθουσιώδεις home barista. Μηχανές αξιώσεων που προκαλούν με την εμφάνιση τους και μόνο.
spyros
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 12:36 pm
Μηχανή:: Rancilio Silvia V3
2η Μηχανή:: x7.1, x6, euromatik
Μύλος:: Compak K3 Touch
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Παρουσιαση DIY espresso machine only MINI(ANI)MAL.

Δημοσίευση από spyros » Δευ Μάιος 16, 2011 6:33 pm

Πραγματικά δεν ξέρω τι να γράψω! Απλά πανέμορφη! Για τη λειτουργικότητά της και τις αποδόσεις... τι να πω! Καλοδούλευτη να είναι smoothbore!

νικολας

Re: Παρουσιαση DIY espresso machine only MINI(ANI)MAL.

Δημοσίευση από νικολας » Δευ Μάιος 16, 2011 6:50 pm

επαθα! :o
συγχαρητηρια και στους δυο σας!

Dr... για σκεψου το...
εμεις δεν εχουμε ψυχη? μονο ο σμουθ ? :lol:

αν ηταν να φτιαξεις κατι σαν το διπλανο θεριο (την μπλε που μαλλον ειναι η προσωπικη σου), ποσο αραγε θα εφτανε?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος νικολας την Δευ Μάιος 16, 2011 7:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

νικολας

Re: Παρουσιαση DIY espresso machine only MINI(ANI)MAL.

Δημοσίευση από νικολας » Δευ Μάιος 16, 2011 6:58 pm

σμουθ μεγειες και απο μενα και ευχομαι τουτο το κοσμημα να σου δινει παντα χαμογελο :a013:

konn4312

Re: Παρουσιαση DIY espresso machine only MINI(ANI)MAL.

Δημοσίευση από konn4312 » Δευ Μάιος 16, 2011 7:54 pm

Αν νομιζεις δοκτωρ οτι με αυτα που μας κανεις θα παραμεινεις ατιμωρητος εισαι μακραν γελασμενος.Αυριο κιολας καταθετω στην αρμοδια αρχη αγωγη εναντιον σου ζητωντας:
α)χρηματικη αποζημιωση για ψυχικη ωδινη και αναληψη τυχων εξοδων θεραπειας ψυχικης αποκαταστασης και
β)την αναληψη εκ μερους σου της υποχρεωτικης μετατροπης της μηχανης μου μαρκας gaggia μοντελο pure σε Ε61 με διπλο μποιλερ και ενναλακτη αερα σε οζον!
Τελος αν καποιος συμφορουμητης ενδιαφερεται μπορουμε να προχωρησουμε σε αγωγη απο κοινου ωστε να μοιραστουμε τα δικαστικα εξοδα.Η ισχυς εν τη ενωση!!
Και εν κατακλειδη διλωνω δημωσιως οτι απλα υποκλινομαι!!!!!! :a013: :a013: :a013:

antonis

Re: Παρουσιαση DIY espresso machine only MINI(ANI)MAL.

Δημοσίευση από antonis » Δευ Μάιος 16, 2011 8:08 pm

Δημήτρη και Μπάμπη με γειες και πάντα τέτοια. Θα περάσω από Λαμία να μου φτιάξεις κανένα καπουτσινάκι :mrgreen: (κομπλεξικός και ζηλιάρης :a025: :a025: )

smoothbore

Re: Παρουσιαση DIY espresso machine only MINI(ANI)MAL.

Δημοσίευση από smoothbore » Δευ Μάιος 16, 2011 8:36 pm

Μην ξεχασεις να φερεις και το γάλα μαζι καθως έρχεσαι ,εχω πετρογκαζ αστέρι :lol: :lol:
Γαλα πινουν τα μωρα και τα φιδια και κανενα απο τα δυο ειδη δεν φημιζετε για την προτιμηση σε αφρογαλο.
Το κοστος του ακροφυσιου δεν ηταν τιποτα σοβαρό ,χάλαγε ομως ολη την μοστρα με το μαρκουτσι να εξέχει μεσα στην εικονα και εκτος οτι θα ηταν αχρηστο θα επρεπε να το συντηρω κιολας .

Hobis

Re: Παρουσιαση DIY espresso machine only MINI(ANI)MAL.

Δημοσίευση από Hobis » Δευ Μάιος 16, 2011 9:41 pm

Αφού μιλήσατε ή μάλλον γράψατε σχεδόν όλοι ήρθε και η σειρά μου , φίλε Χαράλαμπε να είσαι πάντα καλά εσύ και η μηχανάρα σου και να απολαμβάνεις τους απίστευτους καφέδες που βγάζει !!!! :oneup:
Φίλε Woodsman43 αν και άγιος δεν είσαι θαύματα όμως κάνεις :lol: Ενα μεγάλο μπράβο δεν ξέρω αν μπορεί να σου προσθέσει κάτι στον απολογισμό σου αλλά σίγουρα σου αξίζει,βέβαια οι δυνατότητες σου είναι μεγαλύτερες και αυτές πιστεύω οτι θα τις δούμε στο μέλλον !!!! Ευχή απο μένα να παραμείνεις αυτό που είσαι !!! :respekt:

Τώρα όσο για τους υπολοίπους συγνώμη αλλά έχω δοκιμάσει τον καφέ αυτής της μηχανής και είναι πράγματι εντυπωσιακός άλλου επιπέδου. Ίσως να μην γίνομαι πιστευτός ή ίσως να λέτε ότι είναι η γνώμη μου αλλά εκτός απο την ομορφιά που έχει η μηχανή κατά κοινή ομολογία, ακούσατε ότι σε 15 λεπτά με Ε61 γκρούπ πίνετε καφέ; Αυτό το πιστεύετε; και όμως αυτά είναι τα νέα έργα του Δημήτρη και αυτή είναι η νέα μηχανή του Χαράλαμπου θα το πιστέυατε αν την βλέπατε έστω και μια φορά; νομίζετε !!!! Εμείς την βλέπαμε ξανά και ξανά και δεν το πιστεύαμε δοκιμάσαμε και απολαύσαμε καφέδες και καφέδες τόσους που δεν έμειναν για παρουσίαση στο τέλος :lol: και δεν το πιστεύαμε . Μόνο από κοντά φίλοι μου και θα την κοιτάτε και θα την κοιτάτε και θα θέλετε και άλλο καφεδάκι και ένα ακόμη καφεδάκι και θα σας ταξιδεύει και ας φαίνεται ένα όνειρο , ένα όνειρο που για τον φίλο Χαράλαμπο είναι αληθινό !!!! Καλορίζικη φίλε να είσαι πάντα καλά και να σου χαρίζει υπέροχες εκχυλίσεις!!!!! :oneup: :a013: :a013: :b050:

Loizos

Re: Παρουσιαση DIY espresso machine only MINI(ANI)MAL.

Δημοσίευση από Loizos » Δευ Μάιος 16, 2011 9:53 pm

Η αλήθεια είναι ότι οι φωτογραφίες την αδικούν. Είναι ΠΟΛΥ ομορφότερη από κοντά. Την απόδοση της στο θέμα καφέ δεν μπορώ να την κρίνω γιατί ήπια μόλις ένα και αυτός ήταν ο Colombian Supreme ο οποίος δεν μου αρέσει, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα τα σπάει. Τι της λείπει? Τίποτα. Σταθερή πίεση, σταθερή θερμοκρασία, pre infusion λόγω E61. Άρα άμα δεν βγάλεις καλό καφέ Μπάμπη, θα ξέρεις ποιος θα φταίει!!! Καλορίζικη, καλοδούλευτη και καλοεκχύλιστη!!! Το ότι όλοι ζηλεύουμε φαντάζομαι το ξέρεις.

woodsman43

Re: Παρουσιαση DIY espresso machine only MINI(ANI)MAL.

Δημοσίευση από woodsman43 » Δευ Μάιος 16, 2011 10:31 pm

:o Παιδια τι να πω!!!
Με εχετε σκλαβωσει με τα ποστ που κανατε σε αυτο το θεμα.Ειλικρινα σας το λεω με συγκινησατε.Ειναι μεγαλη ικανοποιηση να εκτιμουν τοσοι ανθρωποι τον κοπο μου.Ειδικα οταν ειναι κοπος που δεν γινεται με χρηματικο οφελος...(δυστηχως. :lol: )
Σας ευχαριστω ολους μεσα απο την καρδια μου. :respekt:
Και που ειστε;
Μην επαναπαευεστε.Πρωτα ο θεος εχουμε και συνεχεια ;) .........????

Άβαταρ μέλους
tumich
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Απρ 20, 2011 1:10 am
Όνομα: Μιχάλης
Μηχανή:: Miss Silvia
2η Μηχανή:: Bialetti Brikka
Μύλος:: Mahlkonig Vario
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Παρουσιαση DIY espresso machine only MINI(ANI)MAL.

Δημοσίευση από tumich » Τρί Μάιος 17, 2011 7:28 am

Δημήτρη, έχω μείνει . . . ενεός ! ! ! :o :o :o

Με αυτή την δημιουργία δηλώνεις πρώτα Καλλιτέχνης και μετά μηχανικός :worthy: :worthy: :worthy:

Δεν χορταίνω να την απολαμβάνω :respekt: :respekt: :respekt:

Μπάμπη, συγχαρητήρια για την επιλογή της ανάθεσης της κατασκευής στον woodsman, εξελίξιμος δείχνει :oneup: :lol:

Καλά espressakia εύχομαι (που το θεωρώ δεδομένο),
αλλά με αυτή τη μηχανή θα ξεκουράζεσαι και από ευχαρίστηση, όποτε γυρνάς το βλέμμα πάνω της :a013: :a013:


:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Απάντηση