Ερωτήσεις για αναβάθμιση μηχανης GaGIA

Συστάσεις αγορών για τους "νέους" Barista και προτάσεις αναβαθμίσεων για τους "παλιούς".
Απάντηση
serafeim
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 02, 2019 9:30 pm

Ερωτήσεις για αναβάθμιση μηχανης GaGIA

Δημοσίευση από serafeim » Παρ Μαρ 18, 2022 9:40 pm

Καλησπερα στην παρεα ,λοιπον σας ξανα γραφω επειδη θελω να κανω μια αναβαθμηση..
Εχω την Gagia Style και θελω να φεύγει αυτή για το χωριο και να παρω καινούρια για το σπιτι,,πίνουμε καφεδάκια τρια την ημερα και αν ερθει το σοι φτανουμε τους 10 ,καφεδακι ετοιμο Labazza απο το σουπερ..τωρα κοιταξα στο skroutz και ειδα την Gagia ..την ειχα βαλει απο παλια στο ματι αλλα δεν εφτανα τοσο μεγαλο μπατζετ.. τωρα τι διαφωρα εχει η πρωτη απο την δεύτερη . και ειναι μια διάφορα στα 50 ευρω .? και εσεις που γνωρίζεται περισσότερα πράγματα πια απο της 2 μου προτείνετε .?..ξερω οτι θα μου πειτε με τον κομμενο labazza δεν παω πουθενα μιας και διαβασα αρκετα σχολια στο φορουμ σιγα σιγα θα παρω οτι χρειαστη για εναν καλο καφε..

Gaggia Classic 2018/19 SB SS Μηχανή Espresso 1300W Πίεσης 15bar
Gaggia Classic 1050w Μηχανή Espresso 1050W Πίεσης 15bar Inox

Άβαταρ μέλους
madnifestah
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2018 2:07 pm
Όνομα: Παναγιώτης
Μηχανή:: Gaggia Classic
Μύλος:: Sculptor 078s
2ος Μύλος:: KINGrinder k4
Οι καφέδες μου:: roasters-kolektiva.com
Τοποθεσία: Σέρρες
Επικοινωνία:

Re: Ερωτήσεις για αναβάθμιση μηχανης GaGIA

Δημοσίευση από madnifestah » Σάβ Μαρ 19, 2022 11:52 am

η μια είναι ποιο παλιό (και χειρότερο σε πολλά) μοντέλο..

αυτή είναι που πρέπει να βλέπεις, που έχει opv. https://www.skroutz.gr/s/16969329/Gaggi ... 15bar.html

βάλε στο πρόγραμμα και έναν μύλο γιατί είναι το πρώτο πράγμα που χρειάζεσαι για ένα καλό καφέ.

κοκκος/μύλος/μηχανη/χερι

Απάντηση