Ηλ. Μύλος και Μηχανή έως 400€ για decaf

Συστάσεις αγορών για τους "νέους" Barista και προτάσεις αναβαθμίσεων για τους "παλιούς".
giannistzw
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Απρ 24, 2021 10:03 am

Re: Ηλ. Μύλος και Μηχανή έως 400€ για decaf

Δημοσίευση από giannistzw » Σάβ Απρ 24, 2021 4:45 pm

ultimamage έγραψε:
Σάβ Απρ 24, 2021 4:37 pm
giannistzw έγραψε:
Σάβ Απρ 24, 2021 4:16 pm
Πάντως γενικά μιλώντας, νομίζω πως είναι υπερβολικά αυτά του τύπου ότι δεν μπορείς να πάρεις κάτι βασικό με budget 400€...

Και ειδικά για κάποιον που μιλάει για decaf και ευκολία. Δεν είναι όλοι enthusiasts!

Όπως και να έχει ευχαριστώ για το χρόνο σας και για τη φιλοξενία του θέματος. Αν τελικά προχωρήσω στη brera θα ενημερώσω αν τελικά αφού έκανε, σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος σαν εμένα που θέλει πληροφορίες.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας και εγώ ήμουν εκεί που είσαι τώρα και κατέληξα εν τέλει σε 1300 ευρώ εξοπλισμό.

Επίσης να επισημάνω ότι δεν είναι σίγουρο ότι με την ,brera θα πάρεις κάτι καλύτερο σε σχέση με μια nespresso.

Το ότι θα δώσεις 400+ ευρώ για τι μηχανή αυτή νομίζω ότι σε βάζει σε ένα πλασιμπο εφέ .

Αν κάποιος όμως έχει την συγκεκριμένη μηχανή ίσως μπορεί να σου απαντήσει στο τι αποδίδει.

Τέλος το " να πάρεις κάτι βασικό" είναι εντελώς υποκειμενικό .

Με όλη την καλή διάθεση θα σου ξανά πρότεινα να πας πχ σε ενα media markt και να σου φτιάξουν ένα φρεντακι μήπως σε καλύψει και Σουν μείνουν και 300+ ευρώ στην τσέπη.

Πάντος ότι και να πάρεις θα είναι καλύτερο από την dolce gusto
Ευχαριστώ φίλε μου, θα το κάνω κι αυτό που προτείνεις μόλις ανοίξουν.

Τη brera αν την πάρω, θα την πάρω μέσω Ιταλίας στα 320€.

Συμφωνώ με το κομμάτι για το οποίο μιλάς, ωστόσο πλέον δεν μπορώ ούτε να ευχαριστηθώ κανονικό καφέ για να καθίσω να το ψάχνω παραπάνω, ούτε και είμαι διατεθειμένος να δώσω 1300 για να πίνω decaf... Αν μπορούσα να πιω κανονικό, πίστεψέ με θα το έκανα, γιατί το θέμα μου δεν είναι το οικονομικό γενικά, ειδικά για decaf φρεντο όμως δεν τα δίνω!

Yannis1976
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2021 9:26 am

Re: Ηλ. Μύλος και Μηχανή έως 400€ για decaf

Δημοσίευση από Yannis1976 » Τετ Μάιος 19, 2021 9:49 am

Καλησπέρα!

Τελικά την πήρες τη Brera? Εντυπώσεις?

Ευχαριστώ
Γιάννης

Απάντηση