Μηχανές espresso με ενσωματωμένο μύλο

Τα κάνουν όλα (αλέθουν, δοσομετρούν, εκχυλίζουν) με το πάτημα ενός κουμπιού μόνο.
alex20
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 15, 2014 10:04 pm

Re: Μηχανές espresso με ενσωματωμένο μύλο

Δημοσίευση από alex20 » Κυρ Μαρ 16, 2014 11:55 am

καλημέρα σας. έχω την Gaggia titanium plus και το πρόβλημα που έχω είναι ενώ της βαζω νερό στο ντεπόζιτο μου λέει στην οθόνη το μήνυμα fill Waterpark τι μπορεί να φταίει; σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα. σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Άβαταρ μέλους
Christos
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8794
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 23, 2010 12:26 pm
Μηχανή:: Rancilio Silvia V3
2η Μηχανή:: Gaggia New Baby 06
Μύλος:: Mahlkönig Vario
2ος Μύλος:: Anfim Best
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα

Re: Μηχανές espresso με ενσωματωμένο μύλο

Δημοσίευση από Christos » Κυρ Μαρ 16, 2014 12:52 pm

Καλωσόρισες Αλέξανδρε.
Κοίταξα στο internet και απ΄ότι φαίνεται κάπου στο δοχείο νερού υπάρχει ένα μαγνητάκι το οποίο μετακινείται ανάλογα με την στάθμη του νερού. Εντόπισε το και δες άμα έχει κολλήσει και δεν μετακινείται.
Δεν απαντώ ποτέ σε προσωπικά μηνύματα που αφορούν θέματα της δημόσιας συζήτησης.

alex20
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 15, 2014 10:04 pm

Re: Μηχανές espresso με ενσωματωμένο μύλο

Δημοσίευση από alex20 » Κυρ Μαρ 16, 2014 2:53 pm

Σας ευχαριστώ καλώς σας βρηκα ξέχασα να σας πω ότι βρήκα ένα μαγνητάκι στρογγυλό λεπτό από που μπορεί να είναι; Σας ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
Christos
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8794
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 23, 2010 12:26 pm
Μηχανή:: Rancilio Silvia V3
2η Μηχανή:: Gaggia New Baby 06
Μύλος:: Mahlkönig Vario
2ος Μύλος:: Anfim Best
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα

Re: Μηχανές espresso με ενσωματωμένο μύλο

Δημοσίευση από Christos » Κυρ Μαρ 16, 2014 8:16 pm

Το μαγνητάκι που επιπλέει δείχνει κάπως έτσι
http://www.wholelattelove.com/Gaggia/ga ... 12.150.cfm

Μέχρι να βρεθεί κάποιος που ξέρει το μόνο που μπορείς να κάνεις για να βρεις τι είναι αυτό που αναφέρεις θα πρέπει να το ψάξεις μόνος σου στο παρακάτω διάγραμμα.

http://www.partsguru.com/user/TITANIUM% ... %20YDR.pdf

YΓ Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τις διπλές δημοσιεύσεις. Δεν κερδίζεις τίποτα με αυτό. Το αντίθετο θα έλεγα. Ευχαριστώ.
Δεν απαντώ ποτέ σε προσωπικά μηνύματα που αφορούν θέματα της δημόσιας συζήτησης.

alex20
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 15, 2014 10:04 pm

Re: Μηχανές espresso με ενσωματωμένο μύλο

Δημοσίευση από alex20 » Σάβ Μαρ 29, 2014 1:21 pm

Γειά σας. Έχω την Gaggia titanium plus και έχει ένα μαγνητάκι στρογγυλό στο ντεπόζιτο μπορεί κανείς να δει στο σχεδιάγραμμα μήπως ξανά με βοηθήσει είναι με τον κωδικό 140324362. Ευχαριστώ.

alex20
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 15, 2014 10:04 pm

Re: Μηχανές espresso με ενσωματωμένο μύλο

Δημοσίευση από alex20 » Τετ Μάιος 14, 2014 11:16 am

Καλημέρα. Έχω την Gaggia titanium plus και ενώ της βαζω νερό και μου λέει fill watermark γιατί δεν ανοίγει το βαλβιδα στο ντεπόζιτο από την κάτω πλευρά του ντεπόζιτο (εξωτερικά) εντομεταξυ μου έχει φύγει μάλλον από το ντεπόζιτο ένα μαύρο λεπτό μαγνητάκι μήπως έχει κανείς τη συγκεκριμένη μηχανη να κοιτάξει το ντεπόζιτο από την κάτω πλευρά ευχαριστώ

Απάντηση