Steam wand από Silvia σε Gaggia Classic

PID, μετρητές πίεσης, και ό,τι άλλο χρειάζεται ώστε το "φιατάκι" σας να γίνει Mitsubishi Evo.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
john21
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Παρ Μαρ 14, 2014 12:45 pm
Όνομα: Γιάννης
Μηχανή:: Ns Oscar
Μύλος:: Sette 270
2ος Μύλος:: Pharos 2
Οι καφέδες μου:: Taf,Taresso,Kudu,Cup10
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Steam wand από Silvia σε Gaggia Classic

Δημοσίευση από john21 » Δευ Σεπ 08, 2014 4:17 pm

Σήμερα ήρθε και το δικό μου Steam Wand και το τοποθέτησα σε 10 λεπτά πολύ εύκολη διαδικασία και ήμουν τυχερός για το παξιμάδι βγήκε χωρίς να χρειαστεί να το λυγίζω το παλιό. Η αγορά έγινε από εδώhttp://www.ebay.com/itm/271383061059?ss ... 1497.l2649 περίπου 17 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Το αποτέλεσμα μετράει από όλες τις απόψεις. :oneup:

Theo164

Re: Steam wand από Silvia σε Gaggia Classic

Δημοσίευση από Theo164 » Σάβ Ιαν 03, 2015 11:44 pm

περιμένοντας από μέρα σε μέρα να έρθει το silvia steam wand δοκίμασα από περιέργεια να δω αν βγαίνει το παξιμάδι χωρίς να το στραβώσω
βγαίνει κανονικά συναντά μια ελαχιστη αντισταση στην δεύτερη κάτω γωνια αλλα όχι κάτι το ιδιαίτερο

Άβαταρ μέλους
panos0121
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2018 11:33 pm
Όνομα: Πανος
Μηχανή:: gaggia classic pid
Μύλος:: Compak K10 conic
Οι καφέδες μου:: pianeta

Re: Steam wand από Silvia σε Gaggia Classic

Δημοσίευση από panos0121 » Πέμ Φεβ 06, 2020 7:05 pm

Το πήρα κι εγώ αυτό το μαραφέτι απο ebay.. Από Βουλγαρία.. Φανταστικό αποτέλεσμα, τόσο που σκέφτομαι όταν με το καλό έρθει το pid να μη συνδέσω καθόλου τον ατμό.. Με καλύπτει απόλυτα.. Το κατάλαβα από την πρώτη δοκιμή.. Το πρόβλημα είναι ότι για κάποιο λόγο δεν κάνει την περιστροφική κίνηση.. Η, πιο σωστά την κάνει αλλά με δυσκολία.. . Το μέτρησα με παχύμετρο και οι διαστάσεις του είναι ακριβώς ίδιες με το μαμά..έχει καποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Απάντηση