Silvia Mod Help!

PID, μετρητές πίεσης, και ό,τι άλλο χρειάζεται ώστε το "φιατάκι" σας να γίνει Mitsubishi Evo.
woodsman43

Re: Silvia Mod Help!

Δημοσίευση από woodsman43 » Παρ Ιούλ 29, 2011 12:15 am

1)Τα κλιπς απλα κουμπωνουν σε συγκεκριμενες θεσεις και το μονο που κανεις εσυ προαιρετικα ειναι να κοψεις πιο κοντα τα καλωδια απο την μια τους ακρη η οποια απλα σφιγγει με βιδακια πανω στο pid η στο ssr.
2). http://pidkits.com/kits.html
3)Ολο το pid ερχεται προσεταρισμενο και το μονο που χρειαζεται να κανεις εσυ ειναι να βαζεις τις θερμοκρασιες που θελεις.
4)Ουτε εγω ξερω αν κανει διαφορα το συγκεκριμενο ηλεκτρικου τυπου pre infusion και δεν εχω αποψη επ αυτου.
5)Για το κατα ποσο αντεχει τις θερμοκρασιες το αυτοκολλητο ξερω οτι σιγουρα αντεχει αλλα δεν ξερω για ποσο καιρο. :a014: Οι θερμοκρασιες που πιανει το σημειο που το βαζουν ειναι σαφως μικροτερες απο την πανω πλευρα της μηχανης και δεν πρεπει να μπει εκει το οργανο γιατι θα ζεσταινεται το ιδιο επικυνδινα.Εκει που το βαζουν μενει σχεδον κρυο.
6)Δεν με εκνευριζεις και δεν εχω κανενα θεμα στο να απαντησω σε οτι θες. :cfstd: Ευχαριστηση μου.
Ελπιζω να βοηθησα και καλες αγορες και ακομα καλυτερα mods. :oneup:

Άβαταρ μέλους
denial
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιουν 24, 2011 10:56 pm
Όνομα: Γιώργος
Μηχανή:: Silvia WoodsMod
Μύλος:: Anfim Best
Οι καφέδες μου:: Fazenda Daterra Sweet Blue
Τοποθεσία: Κορινθος

Re: Silvia Mod Help!

Δημοσίευση από denial » Παρ Ιούλ 29, 2011 5:26 am

Δημητρη σε ευχαριστω .
Μια ερωτηση σχετικη , ασχετη, διαβασα στο Manual οτι μπορουν να ρυθμιστουν τα Bars.Υπαρχει περιπτωση να ειναι ρυθμισμενη η μηχανη στο full 16 Και οχι στα 9-10 που χρειαζεται για τον espresso ? Η ρυθμιση γινεται να υποθεσω με καποιο κλειδι αλλα πως ειμαστε σιγουροι οτι ειναι στα σωστα bars, ειναι αναγκαιο το μανομετρο να τοποθετηθει η μπορει να γινει αντιλληπτο και αλλιως ?

Υ.Γ.
----
Στο τελος θα στην στειλω την μηχανη να την κανουμε full mod :D
Btw υπαρχει περιπτωση να μπει αυτο ή υπαρχει αλλη επιλογη απο εξωτερικο (ενα απο ελλαδα που βαλατε ειναι λιγο τεραστιο δεν μου πολυαρεσει).Προτεινεις καποιο απο εξωτερικο?

Απάντηση