Καλησπέρα στην παρέα

Νέα μέλη, μια καλημέρα είναι αυτή πες την και ας πέσει χάμω (που σε αυτό το forum σας υποσχόμαστε ότι δε θα συμβεί).
Απάντηση
felos8690
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Σεπ 13, 2016 2:51 pm
Μηχανή:: VBM DOMOBAR PID 2B
Μύλος:: QUAMAR M80 E
Οι καφέδες μου:: PERU

Καλησπέρα στην παρέα

Δημοσίευση από felos8690 » Παρ Ιαν 15, 2021 11:20 pm

Καλησπέρα στο φόρουμ , αν και είμαι γραμμένος αρκετά χρόνια δεν έμπαινα συχνά λόγο διαφόρων συγκυριών ...Μοιράζομαι και εγώ το ίδιο πάθος για καλό καφέ με εσάς και πάντα δοκιμάζω ότι νέο κυκλοφορεί για να έχω την δίκη μου άποψη .
Μετά από μια σειρά "απλών" μηχανών τα τελευταία χρόνια είμαι κάτοχος μιας VBM domobar super 2B pid και ενός μύλου Quamar m80 E , τα οποία πιστεύω είναι αρκετά για την οικιακή χρήση που κάνω (2-3 διπλούς εσπρέσο την μέρα ) άντε και κάνα cappuccino .
Θα ήθελα να σας συγχαρώ πραγματικά για την δουλειά που γίνεται στο forum , διότι πολλά από τα θέματα που έχετε αναλύσει-συζητήσει με έχουν βοηθήσει κατά καιρούς να βρω λύσεις σε διαφορά προβληματάκια (συντήρηση , αγορά προϊόντων , καθαριότητα κλπ).
Καλή χρόνια και καλά καφεδάκια σε όλους !

Zen308
Δημοσιεύσεις: 437
Εγγραφή: Παρ Οκτ 09, 2020 2:38 pm
Όνομα: Θοδωρής
Μηχανή:: Rancilio silvia pid
Μύλος:: Cunill tranquiloTron
2ος Μύλος:: Sette 270& Forte
Οι καφέδες μου:: KUDU, COMMERCIAL
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Καλησπέρα στην παρέα

Δημοσίευση από Zen308 » Σάβ Ιαν 16, 2021 4:10 pm

Καλωσόρισες και καλή χρόνια! :oneup:

jimlertas
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2020 12:07 am
Όνομα: Δημήτρης
Μηχανή:: Δεν έχω αποφασίσει!
Μύλος:: Είμαι στο ψάξιμο!
Τοποθεσία: Αργυρούπολη

Re: Καλησπέρα στην παρέα

Δημοσίευση από jimlertas » Κυρ Ιαν 17, 2021 10:47 am

Καλή χρονιά και από εμένα, είσαι ικανοποιημένος από το μύλο?

felos8690
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Σεπ 13, 2016 2:51 pm
Μηχανή:: VBM DOMOBAR PID 2B
Μύλος:: QUAMAR M80 E
Οι καφέδες μου:: PERU

Re: Καλησπέρα στην παρέα

Δημοσίευση από felos8690 » Κυρ Ιαν 17, 2021 12:07 pm

Σε γενικές γραμμές είναι πολύ ευχαριστημένος από τον μύλο γιατί είναι πολύ εύκολος σε χρήση και κάνεις την δουλειά σου με το πάτημα ενός κουμπιού ,επίσης είναι μαζεμένος σε μέγεθος και έχει πολλές ρυθμίσεις άλεσης όποτε καλύπτει μεγάλη γκάμα απαιτήσεων . Παλιότερα είχαν San Remo οικιακό , και La San Marco ο οποίος ήταν πολύ καλός αλλά και πολύ μεγάλος σε μέγεθος και δεν βόλευε επάνω στον πάγκο δίπλα στην μηχανή και όλα τα παρελκόμενα τριγύρω .

Απάντηση