Καλησπέρα σε όλους

Νέα μέλη, μια καλημέρα είναι αυτή πες την και ας πέσει χάμω (που σε αυτό το forum σας υποσχόμαστε ότι δε θα συμβεί).
Απάντηση
Δημήτρης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2018 2:44 pm

Καλησπέρα σε όλους

Δημοσίευση από Δημήτρης » Κυρ Αύγ 19, 2018 2:23 pm

Ύστερα από μερική απασχόληση με χρέη ως Barista, σε καφεκοπτειο στη Χαλκίδα, ήταν αρκετά ώστε να κολλήσω το μικρόβιο παρασκευης καλού espresso.
Μαζί και με την συμβολή της γυναίκας μου ξεκίνησε πριν από κάνα μήνα η αναζήτηση μιας ποιοτικης αλλά και συνάμα οικονομικης μηχανής espresso.
Η αναζήτηση έγινε αποκλειστικά μέσω Google και YouTube όπου μετά από πολλά βίντεο και αναρτήσεις έπεσα επάνω στο forum όπου και κόλλησα.
Το αποτέλεσμα ήταν, ύστερα από την ανάγνωση των περισσότερων άρθρων του forum, να κατασταλαξω στην Lelit. Λόγω χώρου επιλέξαμε την pl42 temp, όμως ύστερα από έλλειψη του συγκεκριμένου μοντέλου, από Barista, κατέληξα να παρω στα χέρια μου μία pl41 temp και τον grinder της Lelit PL043MMI χωρίς να λείπουν βέβαια και όλα τα παρελκόμενα.
Λόγω Αυγούστου πήραμε και 10% εκπτωσουλα και μια χαρά.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες - εμπειρίες που αναφέρεται στις αναρτήσεις σας, όπου τολμώ να ομολογήσω πως επεξαν καθοριστικό λόγο της εν λόγο επιλογή μας.
Καλούς καφέδες και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού :a013: :a013: :a013:

Άβαταρ μέλους
Gespresso
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: Παρ Μάιος 27, 2016 9:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Μηχανή:: Rancilio Silvia V5
2η Μηχανή:: Hario V60
Μύλος:: Mignon Specialita
2ος Μύλος:: Graef cm800
Οι καφέδες μου:: Όλοι και από λίγο!

Re: Καλησπέρα σε όλους

Δημοσίευση από Gespresso » Κυρ Αύγ 19, 2018 3:53 pm

Καλως ήρθες και καλά καφεδακια!

Άβαταρ μέλους
Christos
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8794
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 23, 2010 12:26 pm
Μηχανή:: Rancilio Silvia V3
2η Μηχανή:: Gaggia New Baby 06
Μύλος:: Mahlkönig Vario
2ος Μύλος:: Anfim Best
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα

Re: Καλησπέρα σε όλους

Δημοσίευση από Christos » Πέμ Αύγ 23, 2018 8:34 am

Καλωσόρισες στην παρέα Δημήτρη!
Δεν απαντώ ποτέ σε προσωπικά μηνύματα που αφορούν θέματα της δημόσιας συζήτησης.

Απάντηση