Φίλτρο ARIELLI KM-501W

Δεν βγάζει καϊμάκι η μηχανή σας ή ο espresso σας αγγίζει την τελειότητα, μοιραστείτε τον πόνο ή την χαρά σας εδώ.
Απάντηση
Λιλλυ
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Οκτ 13, 2020 6:41 am

Φίλτρο ARIELLI KM-501W

Δημοσίευση από Λιλλυ » Πέμ Νοέμ 23, 2023 3:33 pm

Eχω μια ARIELLI KM-501W, πολύ basic, αλλά έχω το εξής θέμα: αρχικά δουλευε κανονικά, για ένα χρόνο περίπου, το καιμάκι πολύ καλό με το portafilter της. Κάποια στιγμή σταμάτησε να βγάζει καλό καϊμάκι, βάζει λεπτό, και το άρωμα σχεδόν δεν υπάρχει. Βγάζω το φίλτρο και βάζω το δεύτερο, που είναι για να μπαίνουν οι μονοδόσεις καφέ, τα ποσέτ, πώς τα λένε. Ε με αυτό δουλεύει και ο καφές βγαίνει κανονικός. Μπορεί να έχει χαλάσει το φίλτρο; Τι το έχω βράσει σε ξύδι, τι ξινό έχω περάσει, δε βλέπω βελτίωση της κατάστασης. Τι να κάνω; Παίρνω καινούγιο φίλτρο ή καινούργια μηχανή;

Kiriakoulis4
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 05, 2019 10:39 am

Finest Сasual Dating - Verified Women

Δημοσίευση από Kiriakoulis4 » Παρ Μάιος 03, 2024 9:52 am

Discover the ultimate in relaxed romance with the best casual dating platform!
Live Women
Prime casual Dating

thodoris5321
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 18, 2020 10:13 pm
Όνομα: Θοδωρής
Μηχανή:: Flair58 &BambinoPlus
2η Μηχανή:: LavazzaBlue
Μύλος:: J-Max & ZP6 special
2ος Μύλος:: Sette30 & Aergrind

Re: Φίλτρο ARIELLI KM-501W

Δημοσίευση από thodoris5321 » Παρ Μάιος 03, 2024 10:49 am

Λιλλυ έγραψε:
Πέμ Νοέμ 23, 2023 3:33 pm
Eχω μια ARIELLI KM-501W, πολύ basic, αλλά έχω το εξής θέμα: αρχικά δουλευε κανονικά, για ένα χρόνο περίπου, το καιμάκι πολύ καλό με το portafilter της. Κάποια στιγμή σταμάτησε να βγάζει καλό καϊμάκι, βάζει λεπτό, και το άρωμα σχεδόν δεν υπάρχει. Βγάζω το φίλτρο και βάζω το δεύτερο, που είναι για να μπαίνουν οι μονοδόσεις καφέ, τα ποσέτ, πώς τα λένε. Ε με αυτό δουλεύει και ο καφές βγαίνει κανονικός. Μπορεί να έχει χαλάσει το φίλτρο; Τι το έχω βράσει σε ξύδι, τι ξινό έχω περάσει, δε βλέπω βελτίωση της κατάστασης. Τι να κάνω; Παίρνω καινούγιο φίλτρο ή καινούργια μηχανή;
Νερό με Cafiza θέλει ή κάτι παρόμοιο, τα άλλα που ανέφερες είναι μόνο για άλατα.

Απάντηση