[ΠΩΛΕΙΤΑΙ] GAGGIA CLASSIC 2003 (Made in Italy)

Αγγελίες που ολοκληρώθηκαν ή είναι ανενεργές.
Κλειδωμένο
aristarhos
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Φεβ 12, 2018 10:24 am
Μηχανή:: Gaggia Classic 1425W

[ΠΩΛΕΙΤΑΙ] GAGGIA CLASSIC 2003 (Made in Italy)

Δημοσίευση από aristarhos » Παρ Απρ 13, 2018 8:04 pm

Δυστυχώς, πρέπει να σταματήσω τον καφέ και πουλάω την Gaggia Classic μου.
Αγορασμένη από Αγγλία πριν 3 μήνες. Ο Άγγλος πωλητής την είχε προμηθευτεί από επίσημο Service και την είχε για 1,5 χρόνο. Όπως θα δείτε στις φωτογραφίες είναι σε πολύ καλή κατάσταση εξωτερικά και εσωτερικά και δουλεύει άψογα. Είναι καλοδιατηρημένη και προσεγμένη, αλλά λόγω της ηλικίας της έχει μερικά αισθητικά σημάδια.
Περιλαμβάνει όλα τα αυθεντικά εξαρτήματα, όπως φαίνονται στις φωτογραφίες. Unpressurized μονό και διπλό καλαθάκι, portafilter, πλαστικό tamper, κουταλάκι και καλώδιο αγγλικής πρίζας που θέλει αντάπτορα ευρωπαϊκό (κοστίζει 1€).
Έχω αλλάξει τη φλάντζα του Group Head, έχω κάνει αφαλάτωση και έχω καθαρίσει τα υπόλοιπα με Cafiza. Το δοχείο νερού είναι σπασμένο στην άκρη του αλλά αυτό δεν επηρεάζει τη λειτουργία της και όταν τοποθετηθεί στη θέση του δεν φαίνεται. Όπως μου είπαν στην Eurogatο το ανταλλακτικό του εξακολουθεί να παράγεται από το εργοστάσιο της Gaggia, είναι διαθέσιμο και κοστίζει 10€.

Φωτογραφίες: https://imgur.com/a/a4iOa

Τιμή 200€
Επικοινωνία: aristarhos2(at)yahoo.com
Διάγραμμα:

Κώδικας: Επιλογή όλων

https://docslide.net/documents/gaggia-classic-explosionszeichnung.html
Συνημμένα
MadeInItaly.jpg
20180413_185118_HDR - Copy.jpg

Άβαταρ μέλους
phoinix_gr
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Σάβ Απρ 22, 2017 12:27 pm
Όνομα: Ακης
Μηχανή:: Gaggia Classic PID
Μύλος:: Baratza Sette 270Wi

Re: [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] GAGGIA CLASSIC 2003 (Made in Italy)

Δημοσίευση από phoinix_gr » Παρ Απρ 13, 2018 10:26 pm

Εργαλείο ! :oneup:
Καλοπουλητη
Gaggia Classic|Chinese PID|Auber temperature sensor|OPV 9bar|Rancilio silvia wand
Brass shower plate holder|IMS shower screen|IMS basket|Baratza Sette 270W Grinder|Belogia Jug

Κλειδωμένο